1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Abant Gezi Rehberi

Abant Gezi Rehberi
Abant Gezi
0

Abant Gezi Rehberi Marmara ile Karadeniz bölgelerinin arasında kalan Abant, bulunmuş olduğu coğrafya ile insana huzur veren bir yer. Doğada vakit geçirip huzur bulacağınız, gürgen, meşe, çan ve kayın ağaçlarının içinde kuş sesi eşliğinde uyanıp bol oksijenli bir güne merhaba diyeceğiniz Abant, 1350 metre yüksekliğinde ve Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlıdır.

Abant Gezilecek Yerler
Abant Gezilecek Yerler

Abant Gezi Rehberi

Abant Tabiat Parkı: Abant gölünün de içinde bulunduğu ve zengin ağaç türleri ile dikkat çeken bu alan, Tabiat Parkı olarak bilinmekte ve başta halk olmak üzere gelen turistler de bu alanı dinlenme yeri olarak görüp bir takım aktiviteler gerçekleştirmek için burayı ziyarette bulunuyorlar. Burası Abant ve Keremali sıradağlarının arasında bulunuyor ve ayrıca ormanlık alan bakımından Türkiye’ye zenginlik sağlıyor.

Abant Gezilecek Yerler

Örmeci Yaylası: Kamp ve piknik için elverişli olan bu yayla aynı zamanda göz dolduran manzarasıyla fotoğraflarınızda yer almasını istediğiniz bir alan olup, Abant Gezi Rehberi burada keyifle yürüyüş yapıp zamanınızı harcamak isteyebileceğiniz bir yedir. Eğer doğayı ve kamp kurmayı seviyorsanız bu yayla tam size göre.

Abant Gezilecek Yerler
Abant Gezilecek Yerler

Akkaya Travertenleri: Akkaya Travertenleri, Pamukkale’yi andıran yapısı ile ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yer ve Bolu ilinin Akkaya ilçesinde bulunmakta. Travertenlerin tepesinde bulunun havuz ile turistleri ve bolu halkını yazın sıcağından bir nebze olsa ferahlatıyor. Havuzun çevresinde bulunun ağaçlık alan ise turistlerin ve halkın dinlenme yeri haline geliyor. Bu travertenlerin en güzel yönü, gün batımı saatlerinde gökyüzünde görebileceğiniz harika renk şöleni.

Abant Köy Pazarı: Özellikle organik ürünlerin satıldığı bu pazarda, başta süt ve süt ürünleri olmak üzere, el yapımı birçok ürünü temin edebilirsiniz ve Abant halkının sıcaklığı ile evinize dönmeden size burayı hatırlatacak bir hatıra alabilirsiniz.

Abant Nerede?

Bolu ilinin Mudurnu ilçesine yakın bir yerde bulunan Abant, civarın simgesi haline gelen gölü nedeniyle halk arasında Abant Gölü olarak biliniyor. Size doğayı sevdirecek bu bölgede ilginizi çekecek olan konu yalnızca Abant Gölü değil, şelaleler, yaylalar, parklar ve travertenler ile Abant, adeta doğanın kendisidir.

Abant Ne Zaman Gidilmeli?

Abant her mevsim size farklı güzellikleri sunan bir yer olmakla beraber eğer siz kamp yapıp, doğanın tadını çıkarmak, tertemiz havayı ciğerlerinize doldurmak istiyorsanız yazın gitmeniz size bu gezinizde keyif verecektir. Bunun aksine Abant kış turizmine de açık bir yer olup, yağan kar Abant Gölüne farklı bir hava katıp içinizi ısıtabilir.

Abant Nerede Kalınır?

Çoğunlukla Abant Gölü çevresine kurulan oteller ve konaklama yerleri, turistlere burada hizmet verirken, doğaya iç içe olması ve personellerinin sıcak kanlı olmasıyla sizi adeta buraya bir daha gelmenizi sağlayacak etkiler bırakıyor. Abant’a geldiyseniz ve kalacak yeriniz yoksa sakın telaşlanmayın. Çünkü burada onlarca otel sizi bekliyor olacak. Büyük Abant Otel başta olmak üzere Bahçeli Köşk, Aden Butik Otel burada hizmet verip memnun kalabileceğiniz yerler arasında gelmekte.

Abant Gece Hayatı

Abant gece hayatı bakımından durgun bir yer olup genelde burada gece hayatı için insanlar bulunduğu otellerin barlarında veya çevrede bulunun cafe, bar ve gazino gibi yerleri tercih etmekte.