1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Alaçatı Gezi Rehberi

Alaçatı Gezi Rehberi
Alaçatı Gezi Rehberi
0

Alaçatı Gezi Rehberi Hepimiz tatil için yaşıyoruz… Biraz durup düşününce; bu sözün gerçekten de çok yerinde ve doğru bir söz olduğu anlaşılıyor. Hangi işi yaparsa yapsın, hangi sektörde çalışıyor olursa olsun, bir insanın en büyük ve en önemli ihtiyaçlarından birisi de tatil yapmak, dinlenmek. Çünkü bir işin, özellikle de ağır çalışma şartlarına sahip işlerin yorgunluğu ancak tatil yapmakla, dinlenmekle atılabilir. Tatil anlayışı; kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Alaçatı Gezi Rehberi

Bazı insanlar deniz-kum-güneş üçlüsünü tercih ederken, bazıları sakin bir yerde tatilini geçirmekten hoşlanır. Hem dünyada, hem de ülkemizde tatil yapılacak, gezilip görülecek pek çok yer mevcut. Bodrum, Marmaris, Antalya, Fethiye, Çeşme, Kuşadası ülkemizde ki en popüler tatil yerlerinden bazılarıdır. Bu yerlerin en gözde ve en hareketli olanlarından birisi de Çeşme.

Gece hayatı, eşsiz plajları, sakin ve renkli sokakları ile benzersiz bir yerdir çeşme. Çeşme’nin en çok tercih edilen beldelerinden birisi de Alaçatı. Peki, Alaçatı da gezilecek yerler neler, ne zaman gidilmeli, nerede kalınır, gece hayatı nasıldır? İşte tüm ayrıntılarıyla Alaçatı gezi rehberi.

Alaçatı Gezilecek Yerler

Çeşme’nin en hareketli tatil yerlerinden birisi olan Alaçatı da gezilebilecek, ziyaret edilebilecek birçok yer var. Alaçatı sokakları, değirmenler, Alaçatı pazarı, delikli koy, Alaçatı evleri, Alaçatı Limanı, Hacı Memiş Mahallesi bu yerlerden bazılarıdır.

Alaçatı Gece Hayatı

Türkiye’nin en renkli ve en hareketli gece hayatına sahip tatil beldelerinden birisi de Çeşme Alaçatı.

Alaçatı gece hayatından kısaca bahsetmek gerekirse; gece kulüpleri, barları, restoranları ve cafeleri ile en renkli gece hayatına sahip yerlerden birisidir. Eğer eğlenerek vakit geçirmek ve beach partilere katılmak istiyorsanız; Zio Beach, Madeo Beach öncelikli tercihiniz olabilir. Alaçatı’nın gece hayatını merak ediyorsanız; Single Yellow Fin, Göz Language, Köyün Delisi, Tektekçi Alaçatı bunun için ideal olan mekanlardır. Çeşmeye gelmişken rakı-balık yapmadan dönmek olmaz diyenlerdenseniz; Dutlu kahve, Keyf-i Kadeh Meyhanesi, Leblebili Meyhane, Alaçatı Kuytu, Meyhane Şerefe, Fahri Baba ve Balıkçı Niyazi adlı mekanlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Alaçatı Nerede Kalınır?

Alaçatı2ya gidip, güzel ve keyifli bir otel ya da pansiyonda konaklama yapmadan olmaz tabii ki. Çoğunlukla butik otellerin tercih edilmesinin yanında farklı alternatifler de bulunuyor. Şehir merkezinde bulunan Alura Hotel, uygun fiyatlı otel arıyorsanız Lonic Otel, Bedirhan Konak Otel ve Radika Otel alternatiflerdir.

Alaçatı Nerede?

Alaçatı; Urla’nın doğusunda, Karaburun’un kuzeyinde, Ege denizinin batısında ve güneyinde yer alan Çeşme’nin bir ilçesidir.

Alaçatı Ne Zaman Gidilmeli?

Akdeniz iklimi özellikleri taşıyan Çeşme Alaçatı’nın en güzel dönemi; Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Eğer denizin fazla soğuk olmamasını istiyorsanız, tatil için ağustos ve eylül aylarını tercih edebilirsiniz. Hareketli ve cıvıl cıvıl bir tatil yapmak istiyorsanız; Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları bunun için idealdir.