1. Anasayfa
  2. Genel

Artvin Gezilecek Yerler

Artvin Gezilecek Yerler
Artvin Gezilecek Yerler
0

Artvin Gezilecek Yerler Artvin, Karadenizin en doğusunda yer alan yaklaşık 35 bin nufüsü bulunan, keşfedilmeye hazır bir sürü doğal güzelliğiyle dikkat çeken şehirdir.

Artvin Gezi Rehberi

İklimi yağmurlu olduğundan gideceğiniz zamanı iyi seçmelisiniz yoksa sele yakalanma ihtimaliniz vardır. 5 gün içinde Artvin gezinizi tamamlayabilirsiniz. Sizlere kendi tecrübe ettiğim yerleri sıralayacağım.

Kafkasör Yaylası

Şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada ulaşabileceğiniz şehrin zirvesinde olan bu yer boğa güreşleriyle ünlüdür. Yılın belli zamanlarında insanlar boğa güreşlerini izlemek için buraya akın ederler. Artvin Gezilecek Yerler Bunun yanında müthiş yeşilliği, harika doğası insanı içine çeker. İçinde konaklama yerleri de mevcuttur. Piknik yapmak için günü birlik tercih edilen bir yerdir. Merkeze yakınlığından dolayı yaz ayları kalabalık olur.

Şavşat Karagöl

Artvin’de 2 tane karagöl vardır. Şavşat karagöl daha sakindir. Şavşat merkezden yaklaşık 40 dakikaya ulaşabilirsiniz. Müthiş kuş sesleri, büyüleyici manzarası, yeşilin 1000 tonu olduğu bu yerde gündüzleri çadır kurmak da çok keyifli olacaktır. Yine piknik yapmak için gelinebilir. Oldukça eğlenirsiniz.

Hatila Vadisi

Merkezden yaklaşık 50 dakikada gidebilirsiniz. Yolunun çok iyi olduğu söylenemez ama çok güzel bir yer. Girişte sizi ilk cam teras karşılıyor. Orada her açıdan fotoğraf çekebilirsiniz. İlerlediğinizde gece konaklamalık ahşap evler var. Oturma alanları da var. Hatila Vadisinde yürüyüş yapmak size iyi gelecektir. Yüksekte olduğu için oksijeni ciğerlerinize iyi gelir.

Atabarı Kayak Merkezi

Artvinin iklimi yağmurludur. Kar yağdığı zamansa şehir çok güzel görünür. Atabarı Kayak Merkezi kışın ziyaret akınına uğrayan profesyonel kayakçıların baya yoğun olduğu bir kayak merkezidir. Buraya ailecek gelebilirsiniz. 50 dakikada merkezden ulaşabilirsiniz. Konaklama için otel de mevcut. Kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir yer.

Atatepe

Burası merkeze oldukça yakın bir yer. Türkiyenin en büyük Atatürk heykeli burada. Şehrin her tarafını görebilirsiniz. İçerisinde kafe ve lokanta de mevcut. Bir kahve içip harika manzarasıyla doğayı seyredebilirsiniz.

Yanıklı Köyü Yaylası

Şavşatta bulunan ve çok bilinmeyen bu harika yaylayı sonra bıraktım. Ulaşımı çok iyi değil. Ama zirveye vardığınızda bulutlarla aynı yükseklikte oluyorsunuz. Artvin Gezi Rehberi Nefes almanız biraz zorlanıyor. Ama temiz havası ve müthiş manzarası bunu unutturuyor. Yere örtü serip zirveden aşağıya bakabilirsiniz. Harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Buraya kalabalık gelirseniz daha eğlenceli olur.