1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir?

Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir?
Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir?
0

Atatürk Arboretumu gittiğinizde, çok sayıda fotoğraf çekebilir ve göl kenarında romantik anlar yaşayabilirsiniz. Bahçeköy Orman İşletme Müdürlüğü’nün bir üyesi olan arboretum, çeşitli canlı ağaç türlerinin “toplanması” kelimesini içeren bir ağaç müzesi olarak tanımlanabilir. Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir? 345 hektar güneydoğu Belgrad ormanında yer almaktadır. Arboretumda 1500’den fazla bitki türü vardır. Ayrıca, 1818 ve 1916 yıllarında yapılan Kirazlıbent’te önemli bir soğanlı bitki koleksiyonu ve Türkiye’nin ilk kreşi Neşet Hoca tarafından yaptırılmış Bunların dışında 3 yapay göl vardır.

Atatürk Arboretum’un çok özel bitki türleri vardır ve bu bitki türleri bilimsel araştırma ve gözlem amaçlı olarak kurulmuştur. Bitkilere zarar verebilecek davranışlardan ve davranışlardan kaçınmanızı rica ediyoruz. Anlayışınız için şimdiden çok teşekkür ederim. (Bu ifade Orman Genel Müdürlüğü’nün tercihine dayanmaktadır.)

Atatürk Arboretumu Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri
Fiyat Bilgisi Güncellenme Tarihi: 01.01.2017

Ziyaret Saatleri: Yazın: 08:30 – 20:00 — Kışın: 08:30 – 17:00 Arasıdır. “Pazartesi Günü kapalıdır!”

Hafta içi: Öğrenci 2 TL. Normal 5 TL.

Hafta sonu: Öğrenci 5 TL. Normal 15 TL.

Çekim ücreti: Düğün gibi etkinlikler için fotoğraf çekimlerinin geçerli fiyatı 450 TL’dir. Bu bedeli Ziraat Bankası Sarıyer şubesine ödemeli ve makbuz ile birlikte gitmelisiniz.

Daha fazla bilgi için: (0212) 2261929

Arboretumlar, her biri özenle ve dikkatle monte edilen, bilimsel araştırma ve gözlem için kökleri ve yaşları belirlenen doğa parçalarıdır. Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir?  ağaçların ve uygun seçilmiş bölgelerde yetiştirilen diğer odunsu bitkilerin doğal parçalarıdır. Bir başka açıdan bakıldığında, çardaklar eğitim, bilimsel yönler, bilgi, emek ve sabır ile yaşanmış bitki örtüsü yaşamaktadır.

Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir?

Dünya üzerindeki arboretumların işlevleri, kuruluşlarının ötesinde yüzyıllara dayanmaktadır. Bunlar; otsu ve odunsu bitkilerin tüm öğrencilere ve çevre halkına ilk ve orta öğretimden üniversite düzeyine kadar bilgi vermesi, yetiştirme alanlarında tanıtılması ve çevre koruma bilincinin gelişmesine katkıda bulunulması. Atatürk Arboretumu Nerede, Nasıl Gidilir? Buna ek olarak, dünyanın dört bir yanındaki egzotik ve endemik bitkileri iklim izinlerinde bir araya getirmek, uzun ve pahalı yolculuklar yapmadan insanlara tanıtmak ve dekorasyona değer olanları seçmek, tehdidin altındakileri korumak mümkün. tükenme, Atatürk Arboretum’un görevleri arasındadır.