1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler

Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler
Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler
0

Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler  Evlenme ve düğün hazırlıkları büyük bir koşturmaca, yorgunluk ve stresi de beraberinde getirir. Bu hazırlık süresi içerisinde hem gelin hem damat öncelikle beraber oturacakları evlerinin ihtiyaçları ve dekorasyonu konusunda sonrasında da düğün – nikâh hazırlıkları hususunda uzun bir süre düşünmek ve sonrasında gerekenleri yapmak için aksiyon almak durumunda kalır. En az 3-4 ay öncesinde başlayan bu telaş içinde evlendiklerinde aslında hem zihinsel hem de bedensel anlamda yorgun düşmüşlerdir.

Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler

Ev düzenleme ve düğün hazırlıklarında enerjileri kaybolan gelin ve damadın, yeni yaşamlarına adım atmadan önce kaybolan enerjilerini toplamaları ve dinlenmeleri gerekir. Düğünün akabinde çıkan balayı da gelin ve damada çok iyi gelmekte, pozitif bir şekilde yeni yaşamlarına adım atmaktadır.

Balayı İçin Yer Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Evlilik süreci içerisindeki hazırlıklardan zihinsel ve bedensel olarak yorulan gelin ve damat, balayı için öncelikle hem zihinsel hem de bedensel olarak dinlenebileceklerini düşündükleri bir yere gitmeyi tercih etmelidir.

Balayında gidilecek yerin seçiminde göz önünde tutulması gereken hususlarından bir diğeri de yeni evli çiftin zaten ev kurma ve düğün hazırlıklarıyla sarsılmış olan bütçesinin daha da fazla sarsılmasına neden olmayacak bir seçimdir. Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler Balayı için çiftler yukarıda belirtilen hususları göz önünde bulundurarak düğün tarihlerine göre erken rezervasyonla keyifli bir balayı geçirme fırsatını yakalayabilir.

 Balayı İçin Olabilecek Seçenekler

Balayı için hem farklı tercihlere hem de farklı bütçelere göre birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlar arasında en revaçta olanlar ve çiftler için keyif verecek balayı tatil seçenekleri aşağıdaki gibidir.

Deniz- Güneş Konseptli Balayı: Çift evlendikleri dönemi de göz önünde bulundurarak kendileri için sadece deniz ve güneşin olduğu, bol bol yüzüp güneşten faydalanabilecekleri ve daha ziyade bedensel olarak kendilerini dinlendiren bir seçimde bulunabilirler.

Doğa – Macera Konseptli Balayı: Bazı çiftler kendileri doğada daha mutlu hissedebilirler. Bu çiftler için de doğayla baş başa kalabilecekleri; trekking, rafting, off-shore sürüş vb. gibi aksiyonlarda bulunabilecekleri bir balayı tatili ideal olur. Balayı Tatili İçin Önerilen Yerler Özellikle bu tür doğa tatillerin genç çiftin zihinsel olarak tüm yorgunluğunu alacaktır.

Kültür – Tarih Konseptli Balayı: İlgi alanları doğrultusunda çiftler dilerlerse ilgi duydukları farklı kültürleri tanıyabilecekleri, tarihin içinde bir yolculuğa çıkabilecekleri bir balayını tercih edebilirler. Böyle bir seçimin çifti entelektüel birikimini zenginleştireceğine bir şüphe yoktur.

Çiftler hangi tür balayını tercih ederlerse etsinler, eğer planlarını erkenden yaparlarsa kendi zevk ve bütçelerine uygun bir seçenek yaratabilirler. Yapılacak balayının ardından yeni yaşamlarına keyifle başlayacaklardır.