1. Anasayfa
 2. Gezi Rehberi

İzmir gezilecek yerler-İzmir Gezi Rehberi

İzmir gezilecek yerler-İzmir Gezi Rehberi
İzmir gezilecek yerler
0

İzmir gezilecek yerler Ege bölgesinde bulunan yaklaşık 4,5 milyon nüfuslu İzmir güzellikleriyle her yıl milyonlarca insana ev sahipliği yapıyor. Masmavi denizleri, her bütçeye hitap eden imkanlarıyla, samimi içten insanlarıyla herkesi kendine çekiyor. Her şehirde olabileceği gibi İzmir’de de mutlaka görmeniz gereken yerler vardır ; bu yerlerden kısaca bahsedelim :

İzmir gezilecek yerler

 1. Kordon; İzmir’in en meşhur caddelerinden biri olan kordon deniz boyunca uzanan, bir diğer tarafı mekanlarla çevrili, yürümekten keyif alacağınız bir yerdir . İzmir gezilecek yerler Artık kordonu nostaljik tramvay ile keyifle gezmekte mümkün.
 2. Tarihi Saat kulesi; 1901’ de inşa edilmiştir. Hemen arkadaşında bulunan Kemeraltı çarşısı, hükümet binası, burada uçuşan kuşlar güzelliğine güzellik katar. Özellikle akşam saatleri muhteşem bir görüntüsü vardır .

 

 1. Tarihi asansör; 1907 yılında inşa edilen 58 metre yüksekliğe sahip asansör İzmir’ in eşsiz manzarasını ayaklarınız altına sermektedir . Konak ilçesinde ki asansörü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Giriş ücretsizdir .
 1. İzmir enternasyonal fuarı; Türkiye’nin en köklü fuarlarından birisi olan bu fuar her yıl düzenlenen çeşitli eğlenceler ile halkın gözdesidir. İzmir Gezi Rehberi İçerisinde ki lunapark ı , kurulan çeşitli fuarları, yemyeşil ormanı ile insanlara hem eğlence hem de sakince oturup doğanın tadını çıkartma fırsatı verir . Her yıl ağustos ve eylül aylarında İzmir’in kurtuluşu dokuz Eylül ü içine alacak şekilde bir çok etkinlik yapılır.

 

 1. Kıbrıs şehitleri caddesi; burası da en ünlü caddelerden birisidir. Caddede bulunan çeşitli mağazalarda alışverişinizi yapabilir , hemen arka tarafta da oturup yemeğinizi yiyip bir şeyler içip keyfini çıkarabilirsiniz. Burası trafiğe kapalı bir yürüyüş yoludur bir sokağında ise çeşitli kitapçılar vardır.

 

 1. Efes antik kenti; Türkiye’nin en çok ziyaret edilen tarihi kentlerinden birisidir . Hepsi UNESCO Dünya miras listesine giren farklı bölümlerden oluşuyor, tarihte pek çok filozof ve bilim insanı burada yetişmiş. 24.000 kapasiteli antik kentin en büyük Açıkhava tiyatrosu da burada yer alıyor .

 

 1. İzmir Doğal yaşam parkı; adına Sasalı hayvanat bahçesi dediğimiz yerde doğanın keyfini çıkarıp güzel vakit geçirmeniz mümkün. 425 dönümlük alanda Ceylanlar, Ala Geyikler, develer, papağanlar, kurtlar , ayılar, vaşaklar, pumalar, aslanlar ,kaplanlar ve bir çok farklı hayvan vardır.

İzmir’de gezilecek yerler olduğu gibi mutlaka gitmeniz ve keyfini çıkarmanız gereken yazlık tatil yerleri, plajlar da fazlasıyla çokça vardır ;

izmir
izmir

İzmir Gezi Rehberi

 • Çeşme ilçesi; sadece İzmir’in değil Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden birisi olan çeşme her yıl binlerce yerli ve yabancı insanı ağırlıyor. Şifalı ılıcaları da bulunan yer Altınkum, pırlanta, ılıca , Yorgi gibi plajları da içerir.
 • Alaçatı; burası da çeşme ilçesinin turistik bir beldesidir . Her yıl inanılmaz kalabalık olur. Renkli evleri , eğlenceli mekanları, birbirinden tatlı butik otelleri vardır.
 • Urla; Güzelbahçe, çeşme, Seferihisar ve Karaburun arasında olan Urla, M.Ö. beri gelen pek çok antik kente ve hazineye ev sahipliği yapıyor. Günümüzde burada zeytincilik büyük önem taşıyor .
 • Foça; adını burada yaşayan sevimli foklardan almıştır. İzmir Gezi Rehberi Eski Foça ve Foça olarak ikiye ayrılır. Süslü taş evleri , güzel görüntüsü ile mutlaka gidip görmeniz gereken yerler arasındadır.

Ege’nin incisi olan İzmir’de daha pek çok gezilecek yer vardır bunlar sadece bahsini geçirdiklerimizdir . Adaları, koyları, parkları eşsiz güzellikleri vardır . İzmir gezilecek yerler İzmir ‘ geldiğinizde mutlaka Balçova’ da teleferiğe de binip manzaranın tadını çıkarmalısınız.