1. Anasayfa
 2. Gezdiğim Yerler

Lüksemburg Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey

Lüksemburg Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
Lüksemburg Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey
0

Lüksemburg Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey Lüksemburg küçük bir devlet olmasına karşın konum olarak oldukça büyük bir öneme sahip ülkelerden biridir. Ülkedeki halk çeşitli etnik gruplardan oluşmuştur. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan ülke Batı Avrupa’da yer almaktadır. Ülkenin denize kıyısı bulunmamaktadır. Lüksemburg’un doğusunda Almanya, güneyinde ise Fransa yer almaktadır.

Lüksemburg Gezi Rehberi

Lüksemburg sanata ve kültüre önem veren bir ülkedir. Ülkede yıl boyunca dans gösterileri, tiyatro, opera gibi birçok sanatsal etkinlik düzenlenmektedir. Lüksemburg’da her yıl ekim ayına kadar süren festivaller yapılmaktadır. Lüksemburg İlkbahar Müzik Festivali ülkede en çok sevilen festivallerden biridir. Ülkeyi festival aylarında ziyaret ederseniz oldukça eğlenceli saatler yaşayabilirsiniz. Ülkeye ilk kez gidecekseniz ve vize işlemlerini merak ediyorsanız Lüksemburg gezi rehberi ve vize işlemleri hakkında her şey yazımızda.

Lüksemburg Yeme/İçme Kültürü

Lüksemburg yeme/içme kültürü, ülkenin bölgelerine göre farklılık göstermektedir. Bu mutfak tarih boyunca birçok kültürden etkilenmiştir. En çok etkilendiği mutfaklar ise Fransa, Belçika ve Almanya’dır. Lüksemburg’da en çok tüketilen yiyecekler ise balık, et, sebze ve meyvedir. Ülkede yiyecekler tuzlama, püre, soteleme ve kızartma teknikleri ile tüketilmektedir.

Lüksemburg’un 3 geleneksel yemeği bulunmaktadır. Eisleker Jambonu, domuzun arka ayaklarından kesilen etlerin uzun süre sirkede bekledikten sonra tütsülenerek hazırlanan yemektir. Judd Mat Gaardebounen; ülkenin güneydoğu mutfağında yer alan lezzetlerden biridir. Domuz eti ve bakla ile servis edilen bu yiyecek Gostingen şehrine ait bir yemektir. Friture de la Moselle; ülkenin batısında yer alan Moselle bölgesine ait bir yemektir. Moselle nehrinden tutulan balıkları yumurta ve una buladıktan sonra kızartılarak hazırlanmaktadır. Bu yemek beyaz şarap ile birlikte servis edilmektedir.

Alabalık, kerevit, turna gibi tatlı su canlıları da ülkede en fazla tüketilen deniz ürünleridir. Lüksemburg Gezi Rehberi Yemeklerde ana malzeme olarak da soğan, lahana, fasulye ve patates gibi kök bitkilerdir.

Ülkeye Portekizlerin ve İtalyanları göç etmesi etkisi ile bu ülkelerin mutfak kültürleri de Lüksemburg mutfaklarında servis edilmeye başlanmıştır. Lüksemburg çok uluslu bir ülke olduğu için içerisinde birçok kültüre ait mutfak bulmanız mümkündür.

Lüksemburg’da ne içilir konusuna gelirsek ülkede en çok tüketilen içki türü şaraptır. Yumuşak içimli ve birkaç çeşit üzümden yapılan şaraplar oldukça sık tüketilmektedir. Cremon adını verdikleri şarap ve şampanya karışımı ülkede çok sevilmektedir.

Lüksemburg Ucuz Mu?

Lüksemburg’da kişi başına düşen milli gelir oldukça yüksektir. Ülke kişi başına düşen milli gelir bakımından dünyada üçüncü, Avrupa’da ise birinci sırada yer almaktadır. Ülkeye ilk kez gelecek olan kişiler ülkenin ucuz olup olmadığını merak eder. Peki, Lüksemburg ucuz mu?

Ülkede kişi başına düşen milli gelir yüksektir ancak Lüksemburg oldukça pahalı bir ülkedir. Ülkeden hediyelik eşya almak isterseniz yüklü bir miktarda parayı gözden çıkarmanız gerekecek. Çünkü ülkede uygun fiyatlara hediyelik eşya bulmak zordur. Ancak Lüksemburg’da vergiler düşük olduğu için sigara ve alkoller ucuzdur.

Ülkeye özellikle turistlik mevsimlerde gelirseniz fiyatlar daha yüksek olacaktır. Bu nedenle ülkeye ziyaret etmek için en rahat olduğu zamanları tercih edebilirsiniz.

Lüksemburg’a Ne Zaman Gitmeli?

Lüksemburg ılıman bir iklime sahiptir. Bu nedenle ülkede yaz ayları da kış ayları da ılık geçmektedir. Havalar kış aylarından çok nadir sıfır derecenin altına düşer. Mart ve mayıs aylarında ise sıcaklıklar 7 ile 16 derece arasında değişir. Ülkede yaz aylarında ise sıcaklıklar 17 ile 205derece arasında değişir. Peki, Lüksemburg’a ne zaman gitmeli?

Ülkenin ılıman iklimi nedeni ile aslında yılın her dönemi gidilebilir. Ülkede en soğuk ay ocak ayıdır. Soğuk havalardan hoşlanmayan kişiler ise ülkeye gitmek için yaz aylarını tercih edebilir. Yaz sonu ve kış ayı başlangıçlarında ülkede sıklıkla sağnak yağışlar görüşmektedir. Yağışlara yakalanmak istemiyorsanız gittiğiniz aya dikkat etmelisiniz. Her mevsiminde farklı bir güzellik barındıran ülkede festival tarihlerini takip ederek festivallere katılabilirsiniz.

Lüksemburg’da Başlıca Gezilecek Yerler

Lüksemburg dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Bu nedenle her yıl milyonlarca turist ülkeyi ziyaret eder. Ülkenin başkenti de Lüksemburg’dur. Lüksemburg kenti yüksek ve alçak olarak iki kısma ayrılmaktadır. Lüksemburg geziniz sırasında mola vereceğiniz birçok restoran, park ve bahçe vardır.

Lüksemburg’a ilk defa ziyaret edecek kişiler ülkede gezilmesi gereken yerler hakkında bilgiye yeterince sahip değildir. Yazımızda Lüksemburg’a gittiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerleri derledik. Listenizi şimdiden hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Adolphe köprüsü, Lüksemburg’da Petrus Nehrinin üzerinden geçiş yapabilmek için 1900- 1903 seneleri arasında inşa edilmiştir. Bu köprü kent merkezini ve tren garını birbirine bağlamaktadır. Köprü 152 metre uzunluğunda ve 17,2 metre genişliktedir. Toplam 4 şeritten oluşan köprüde araçlar ve otobüsler için yollar bulunmaktadır. Köprü üzerinde aynı zamanda yayalar için 2 yürüyüş yolu bulunmaktadır. Adolphe köprüsü gayri resmî olarak ülkenin sembolü haline gelmiştir. Bu köprünün ülkede bağımsızlığı temsil ettiğine inanılmaktadır.

Bock Casemates, ülkede turistler tarafından en çok ziyaret edilen yapılardan biridir. Lüksemburg’da başlıca gezilecek yerler arasında bulunan bu yapıda birçok yer altı tüneli ve mağara bulunmaktadır. Bu yapının tarihi aslında 963 yıllarına kadar uzanmaktadır. İlk zamanlar şehrin dışında kalan bu yapının etrafına zamanla binalar yapılarak şehre yaklaşmıştır.

The Old Quarter, ülkenin en eski mahallelerinden biridir. 1994 senesinde UNESCO Dünya Mirasları listesine giren mahalle eski surları ile oldukça dikkat çekmektedir. Burası aynı zamanda Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Şehre geldiğiniz zaman büyüleyici eski evler bahçeler tarihi binalar ve Arnavut kaldırımları en dikkat çeken özellikler arasında yer almaktadır.

Ulusal tarih ve Sanat Müzesi Lüksemburg’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu müzede Golla-roma dönemine ait eşyalar ve daha birçok miras sergilenmektedir. Lüksemburg halkı sanata oldukça düşkün bir millettir bu nedenle müzeler ülkede en dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Müzeye geldiğiniz zaman müzede arkeolojik buluntular mobilyalar silahlar ve ülkenin tarihini anlatan birçok çarpıcı belge bulabilirsiniz. Müze gezinizi turlar ile yaparak eserler hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Lüksemburg Notre- Dame Katedrali, gotik tarzda inşa edilen ülkenin en önemli yapılarından biridir. Katedral 1613-1921 yılları arasında Lüksemburg’a Belçika’dan gelen din adamları tarafından yaptırılmıştır. Ancak katedral 1935- 1938 yılları arasında genişletilmiştir. Bu katedralde üç adet kule bulunmaktadır. Kulenin batı kısmında Cizvit döneminde yaptırılan çanlar yer almaktadır. Katedralin çatı kısmı ise özel çerçevelerden yaptırılmıştır. Katedralin en önemli özelliklerinden biride bünyesinde yer alan mezarlardır. Ülkenin büyük düklerinin mezarları bu katedralde yer almaktadır.

Vianden Kalesi, ülkenin kuzeyinde yer alır ve şehir merkezine 1 saatlik mesafe uzaklığındadır. Bu kale Batı Ren bölgesinin en büyük kalelerinden biridir. Vianden kalesi 11 ile 14. Yüzyıllar arasında inşa edilmiştir. Kale, kasabanın 310 metre yüksekliğinde ve kayalık bir alanda yer almaktadır. Kaleye çıkarken kasabanın orta çağdan kalma güzellikleri arasından geçiyorsunuz. Yılın her günü ziyaret edilen kaleye rehberli turlar ile katılabilirsiniz.

Lüksemburg’da Nerede Kalınır?

Tatile gitmek isteyen kişilerin en çok kafasını karıştıran konulardan biri de nerede konaklama yapacaklarıdır. Özellikle ilk kez tatile gidilecek bir ülkede konaklama merkezi bulmak biraz zaman alabilmektedir. Konaklanacak yer güvenlik açısından oldukça önem arz etmektedir. Çünkü siz ülkeyi gezmeye gittiğiniz zaman kişisel eşyalarını otelde kalmaktadır.

Lüksemburg’a geldiğiniz zaman konaklayabileceğiniz birçok otel bulunmaktadır. Burada otel fiyatları biraz yüksektir. Ancak yine de kendi bütçenize uygun oteller bulabilirsiniz. Peki, Lüksemburg’da nerede kalınır?

Domus Hotel: Bu otel Lüksemburg’un merkezinde yer almaktadır. Apartman tipi bu otelde mini mutfak, fırın, mikrodalga ve televizyon gibi eşyalar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dairede çamaşır makine ve çamaşır kurutma makinesi bulunmaktadır. Otelin konaklama fiyatları ise 3 gecelik 330 Euro civarındadır.

DoubleTree by Hilton Luxembourg: otel şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Otel orman manzarasına sahiptir. Ormanlık alan oldukça sessiz ve yürüyüş için uygundur. Şehir gürültüsünden uzak bu otelde kafanızı dinleyebilirsiniz. Oldukça modern dekore edilmiş bu otelde kapalı havuz, fitness merkezi, iş ve toplantı odaları gibi hizmetler sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları 100 dolar civarındadır.

Parc Hotel Alvisse: Otel Lüksemburg’un kenarında yemyeşil ve sakin bir bölgede yer almaktadır. Otel şehir merkezine ve havaalanına sadece 5 dakikalık bir mesafede yer almaktadır. Otelde yüzme havuzu, sauna, ücretsiz otopark, spa ve sağlık merkezi gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz. Otelin modern hazırlanmış odalarında ise ücretsiz internet, özel banyo, kablo tv gibi hizmetler sunulmaktadır. Tesiste aynı zamanda masa tenisi, dağ bisikleti parkuru, bowling ve tenis gibi birçok aktivite yer almaktadır.

Mandarina Hotel Luxembourg Airport: otel havaalanına yalnızca 500 metre, şehir merkezine ise araçla 15 dakikalık bir uzaklıktadır. Otelde 24 saat açık resepsiyon ve havaalanı hizmeti bulunmaktadır. Otelin odaları ses yalıtımlıdır. Otelde açık büfe kahvaltı, akşamları restoranda akşam yemeği hizmetleri vardır. Otelin gecelik fiyatı ise 900 TL ile 1300 TL arasında değişmektedir.

Novotel Luxembourg Centre: otel havaalanına sadece 15 dakika uzaklıktadır. Tren istasyonuna ise sadece 3 dakikalık mesafede yer alan otel oldukça modern bir şekilde dizayn edilmiştir. Otelde klima, kuş tüyü yorgan, tv, bar, kahvaltı, engelli konuklar için olanaklar gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise paketlere göre değişiklik göstermektedir.

İbis Styles Luxembourg Centre Gare: Otel eski kent bölgesine ve iş merkezine 15 dakikalık mesafede yer almaktadır. Otelin lobisinde çay, kahve, kahvaltı servis edilir. Otelin odaları da en az otel kadar lükstür. Otelde sigara içilmeyen odalar, otopark, evcik hayvan girebilir, aile odaları, bar, lobide ücretsiz internet gibi olanaklar yer almaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise paketlere göre değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg’da Ulaşım

Lüksemburg küçük ama ekonomi bakımından oldukça zengin bir ülkedir. Bu nedenle ülke mükemmel bir ulaşım sistemine sahiptir. Ülkede demiryolu ulaşımı oldukça gelişmiştir. Ülkede tüm tren istasyonlarına giden otobüslerle kolayca tren istasyonlarına ulaşabilirsiniz. Ancak bu demiryolu ile büyük ülkelere ulaşım sağlanmaktadır. Ülkede demiryolu ağı bu kadar gelişmiş olmasına karşı Lüksemburg’da ulaşım en fazla otobüsler ile sağlanmaktadır. Ülkeden en popüler ulaşım şekli otobüstür. Otobüslerle kolaylıkla ülkenin dört bir yanına gidebilirsiniz.

Lüksemburg’da hava ulaşımı da oldukça gelişmiştir. Lüksemburg havalimanı ülkenin başkentinin 5 kilometre doğusundadır. Bu havaalanında haftada 800’den fazla uçuş gerçekleşmektedir.

Lüksemburg Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lüksemburg Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 180 gün içinde 90 günü geçmemek koşuluyla ülkeye ziyaretlerin vize talep etmemektedir. Ancak Lüksemburg’a seyahat süreniz 90 günden uzun sürecekse vize almanız gerekecektir. Birçok vatandaş vize işlemlerinin nasıl yapıldığı bilmemektedir. Peki, Lüksemburg vize işlemleri nasıl yapılır?

Vize başvurusunda bulunmadan önce ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek isteyeceğinizi belirlemelisiniz. Çünkü gidiş amacınız için vize türleri değişiklik göstermektedir. Vize türünüzü belirledikten sonra başvuruda bulunmak için gerekli evrakları tamamlamalı ve Lüksemburg konsolosluğuna iletilmelidir. İnternet üzerinden online başvuru formunu doldurup dosyanıza eklemelisiniz. Dosyanızı hazırlarken belgeleri eksiksiz hazırladığınızdan emin olmalısınız. Çünkü dosyanızda bulun bir eksik işleminizin gereksiz yere uzamasına neden olacaktır.

Lüksemburg Vize Evrakları Nelerdir?

Lüksemburg vizesi alabilmek için bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. İlk kez vize alacak kişiler hangi evrakların gerektiğini bilmemektedir. Alacağınız vize seyahat amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle alacağınız vize türü için gerekli evraklar değişiklik gösterebilir. Peki, Lüksemburg vize evrakları nelerdir?

Lüksemburg vizesi alabilmek için hazırlamanız gereken belgeler şunlardır:

 • Pasaport
 • Lüksemburg vize talep dilekçesi
 • Lüksemburg Vizesi Başvuru Formu
 • Varsa eski vizelerin fotokopileri
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgâh
 • Biometrik fotoğraf
 • Konaklama yeri rezervasyonları
 • Mali durumu gösteren belgeler

Lüksemburg Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Her ülke vize verirken bazı şartlar aramaktadır. Peki, Lüksemburg vize başvuru şartları nelerdir?

 • Başvura da bulunacağınız vize türünü önceden belirlemeli ve belgelerinizi ona göre eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Belgelerinizin tarihlerinin güncel olduğundan emin olun. Aksi taktirde süreç uzayacaktır.
 • Pasaportunuzun en az 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması gerekmektedir.
 • Vize başvurusuna gitmeden önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu tarihinizi seyahatinizden en az 20 gün önce almak gereklidir.
 • Pasaportunuzda vize basımı yapılması için en az 2 sayfalık boşluk bulunmalıdır.
 • Başvuruda bulunan kişi eğer 18 yaşından küçükse başvuru formu aileleri tarafından doldurulmalıdır.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurusunda bulunan kişiler işlemlerin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak ederler. Peki, Lüksemburg vizesi kaç günde çıkar?

Lüksemburg vize başvuru sonuçları alacağınız vize türene göre değişiklik gösterebilir. Vize sonuçları ortalama 15-20 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak resmî tatillerde ya da konsolosluğun yoğun olduğu günlerde vize işlemleriniz uyabilir. Dosyanızda olan eksik bir dosyada vize işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır. Bu nedenle vize işlemlerinizi seyahatinizden en az 1 ay önce başlatmanızda yarar vardır.

Lüksemburg Vize Ücretleri

Lüksemburg vize ücretleri, alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Lüksemburg, Türk vatandaşlarından 90 günden kısa süren ziyaretler için vize talep etmemektedir. Lüksemburg 2022 vize ücretleri şu şekildedir:

 • Lüksemburg kısa süreli vize: 60 Euro
 • Lüksemburg transit vize: 60 Euro
 • 6-12 yaş vize ücreti: 35 Euro
 • 6 yaş altı: Ücretsiz

Lüksemburg’un Vize İstediği ve İstemediği Ülkeler

Lüksemburg, 90 günden kısa süren ziyaretlerde Türk vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Lüksemburg’un vize istediği ve istemediği ülkeler bulunmaktadır. Lüksemburg ile vize kolaylığı anlaşması olan ülkeler bulunmaktadır. Bu ülkelerden bazıları şunlardır:

 • Arnavutluk
 • Azerbaycan
 • Bosna-Hersek
 • Ermenistan
 • Gürcistan
 • Karadağ
 • Kuzey Makedonya
 • Moldova
 • Rusya
 • Sırbistan
 • Ukrayna
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Doğu Timor
 • Dominika
 • Grenada
 • Gürcistan
 • Kiribati
 • Kolombiya
 • Marshall Adaları
 • Mikronezya Federal Devletleri
 • Palau
 • Peru
 • Saint Lucia
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • Samo
 • Tonga
 • Trinidad ve Tobago
 • Tuvalu
 • Ukrayna
 • Vanuatu Lüksemburg

Lüksemburg Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Lüksemburg seyahat eden kişilerin merak ettikleri konulardan biri de Lüksemburg vize başvuruları ne zaman açılacak? Pandemi nedeni ile başvurular bir süreliğine durdurulmuştu. Ancak şu anda aşıları tam olan kişiler için Lüksemburg vize başvuruları açılmıştır.

Lüksemburg Vize Türleri

Seyahat amacınıza göre farklı vize türleri bulunmaktadır. Lüksemburg için 8 farklı vize türü bulunaktadır. Lüksemburg vize türleri şunlardır.

Lüksemburg Turistik Vizesi

Lüksemburg turistlik vizesi, 90 günü geçecek Lüksemburg gezileri için talep edilen vize türüdür. Ziyaretiniz 90 günü geçmeyecekse vize almanıza gerek yoktur. Turistik vize alabilmek için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Ikametgah belgesi
 • Şahsi vize talep dilekçesi
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonları

Lüksemburg Ticari Vizesi

Lüksemburg ticari vizesi, ülkeye ticaret amacı ile gelen kişilere verilen vize türüdür. Ülkede 90 günden fazla kalmayacaksanız vize almanıza gerek yoktur. Ancak 90 gün üzeri için vize almanız gerekmektedir. Lüksemburg’a ticari amaçla gidebilmek için gidebilmek için Lüksemburg’da ki kurumdan davet mektubu almanız gerekecektir. Vize başvuru formunuza bu belgeyi de eklemeniz gereklidir. Ticari vize alabilmek için gerekli evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Uçak bileti rezervasyonları
 • Pasaport (en az 2 boş sayfa)
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Firmanızın resmi evrakları
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Vize talep dilekçesi

Lüksemburg Fuar Vizesi

Lüksemburg fuar vizesi, Lüksemburg’a fuar için giden kişilerin aldıkları vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için gerekli evraklar ile konsolosluklara başvurulması gerekmektedir. Lüksemburg’a fuar gezisi için gidebilmek için İ Lüksemburg’da ki kurumdan davet mektubu almanız gerekecektir. Vize başvuru formunuza bu belgeyi de eklemeniz gereklidir.

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Lüksemburg’da akrabası veya yakınını ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu ziyaret 90 günü aşmamalıdır. Aynı zamanda vize başvurusu yapabilmeniz için sizi Lüksemburg’a davet eden kişiden davetiye mektubu almanız gerekmektedir. Lüksemburg Aile Arkadaş Ziyareti vize alabilmek için gerekli evraklar şunlardır:

 • Online Vize Takip Belgesi
 • Schengen Vize Başvuru Formunu
 • Dilekçe Belediye onaylı davet mektubu
 • Davetiye gönderen kişinin Lüksemburg pasaport fotokopisi
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • İmza Sirküleri Fotokopisi
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi.
 • SGK Hizmet Dökümü.

Lüksemburg Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vize

Lüksemburg Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vize, Lüksemburg’a öğrenim ve staj amacı ile giden kişilerin alması gereken vize türüdür. Eğer 90 günden kısa kalacaksanız kısa süreli vize almanız yeterlidir. Ancak 90 günden uzun süre kalacaksanız D tipi uzun süreli vize almanız gerekmektedir.

Lüksemburg Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferansa Katılım Vizesi

Lüksemburg Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferansa Katılım Vizesi, Lüksemburg ‘da konferanslara ve sportif faaliyetlere katılmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür.

Lüksemburg D Tipi (Uzun Süreli) Vize

Lüksemburg D Tipi (Uzun Süreli) Vize, Lüksemburg ziyareti 90 günden uzun sürecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Gerekli belgelerinizi hazırladıktan sonra belgelerinizi eksiksiz bir şekilde Lüksemburg konsolosluklarına iletmeniz gereklidir.

Lüksemburg Transit Vizesi

Lüksemburg Transit Vizesi, Lüksemburg üzerinden başka bir ülkeye geçmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Transit vize ile havaalanındaki bölgeyi terk etmemek koşuluyla uçuşunuzu bekleyebilirsiniz.

Lüksemburg Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Lüksemburg vizesi alabilmek için belirli konsolosluklara başvurmanız gerekmektedir. İlk kez vize alacak kişiler başvuruları nereye yapması gerektiğini bilmemektedir. Peki, Lüksemburg başvuru merkezi nerededir?

Lüksemburg başvurusu alabilmek için Lüksemburg İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekecektir. Vize işlemleri bazı durumlarda uzun sürebilir. Bu nedenle vize işlemlerinize seyahatinizden en az 1 ay önce başlamalısınız. Dosyanızda bulunan eksiklerde vize işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır.