1. Anasayfa
 2. Gezi Rehberi

Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler

Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler
Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler
0

Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler Uçsuz bucaksız bir yeşillik, kuşların cıvıl cıvıl ötüşleri ahenkli bir melodi eşliğinde kulaklarımızın pasını temizliyor güneş doğuyor Ordu da yeni bir gün başlıyor. Huzur ve güven dolu bir şehir Ordu, Türkiye, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz tarafında yer alıyor Ordu.

Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler

Uçsuz bucaksız bir yeşillik kaplamış her taraf da ayrı bir tablo, kuşların cıvıl cıvıl ötüşleri ahenkli bir melodi eşliğinde kulaklarımızın pasını temizliyor güneş doğuyor Karadeniz’in incisi Ordu’da yeni bir gün başlıyor. Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler Huzur ve güven dolu bir şehir Ordu,750.000 kişi nüfusuyla Türkiye, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz tarafında yer alıyor Ordu.

Ordu’nun ekonomisi tarıma dayalı, Ordu’da yetişen fındık Türkiye’nin %35’lik fındık ihtiyacını karşılıyor. Ordu’da yılda yaklaşık olarak 250.000 ton çilek yetiştiriliyor. Ordu’da kaliteli bal üreticiliği de yapılıyor. (her yıl 17.000 ton civarı)

Ordu doğal güzellikleri, yanısıra tarihi ve bir o kadar da kültürel zenginlikleriyle bilinen her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği önemli bir şehirdir. Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler Ordu şehri ve ilçeleri her yaş kesiminin ihtiyaçlarına cevap verebilecek zenginlikte güzel sosyal aktiviteleri imkânları fazla olan bir turizm Cenneti.

Ordu halkı misafirperver ve sıcakkanlı güzel insanlar özellikle yaylalarda kalan halk her an size rehberlik yapmaya ve evlerinde ağırlamaya hazır.

Ordu’nun 100’e yakın doğal şelaleleri mevcut şelaleleri ve denizi çok temiz olduğu için Mavi Bayrak almaya hak kazanmış Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler Ordu’da kıyı, yayla turizmi, doğa yürüyüşleri, bisiklet, trekking, yamaç paraşütü gibi her türlü sosyal aktiviteyi şiir gibi doğasının içinde keyifle yapabilirsiniz.

Ordu-Giresun Havalimanı, Ordu’nun Gülyalı ilçesi ile Giresun’un Piraziz ilçesi arasında 2015 yılında yolcu taşımaya başlamıştır.

Avrupa’da ve Türkiye’de deniz üzerine projelendirilip inşaatı yapılmış yıllık olarak da 3.000.000 yabancı ve yerli misafiri taşıma kapasitesi olan dünya genelinde yapılan 3.deniz üzeri Uluslararası havalimanıdır.

Ordu’ya Bağlı 19 İlçe Hangileridir

 • Ünye
 • Ulubey
 • Korgan
 • Kabataş
 • Perşembe/Sakin Şehir unvanını almış (cittaslow)
 • Mesudiye
 • Kumru
 • Kabadüz
 • Gölköy
 • Fatsa
 • Çaybaşı
 • Çatalpınar
 • İkizce
 • Çamaş
 • Aybastı
 • Altınordu
 • Akkuş
 • Gürgentepe
 • Gülyalı

Ordu’da Gezilecek Yerler

Ohtamış Şelalesi-Ordu

Ordu’ya 38 km uzaklıkta, Ulubey ilçesine de 20 km uzaklıkta Ordu’nun muhteşem şelalelerinden

Kapalı (Cıngırt)Kazankaya Şelaleleri-Ordu

Çaybaşı ilçesindedir. Tarihi yerleri Çayır Cami, Çayır Çeşme, Tirfil Tepesi, Kapılı Şelalesi.

Ünye Kalesi-Ordu

Karadeniz’in incisi Ordu, Ordu’nun incisi Ünye. Karadeniz ‘in en çok yetiştirilen ilçesidir ve en güzel ilçesidir konumu itibariyle çok güzeldir. Tarihi ve görülmesi gereken güzel yerleri Asarkaya Kent Ormanı, Ünye Kalesi, Ünye Sahili, Çakırtepe, Kadılar Yokuşu

Çakırtepe’nin pideleri çok leziz ve dillere destandır yemeden geçmemenizi öneririz

Kurul Kalesi Yerleşkesi-Antik-Doğal Sit Alanı Bölgesidir

Ordu Merkeze 15 km mesafedeki Bayadı Köyü’nde bulunmaktadır. Koruma altına alınmıştır tarihi yönden değerlidir.

Taşbaşı Kültür Merkezi-Eski Cezaevi –Kilise-Ordu

1853 yılında yörede yaşayan Ortodokslar tarafından yapılmıştır.

10 Nisan 2000 tarihinden itibaren artık Kültür Bakanlığına bağlı bir Kültür Merkezi olarak kullanılıyor.

Bolaman Kalesi ve Hazinedaroğlu Konağı-Ordu

Karadeniz’in doğası ile bütünleşmiş tarihi konak müze olarak kullanılmakta gezilmesi görülmesi gereken tarihi bir yapı.

Yoroz Kent Ormanı-Ordu

Tabiat parkı, Ordu merkeze sahilden 18 km uzaklıktadır.

Ulugöl Tabiat Parkı-Gölköy-Ordu

Parka giriş ücretsiz parka alanında kalabileceğiniz tahta evler mevcut kamp yapabilirsiniz göl kenarında yürüyüş parkuru var.

Aybastı-Perşembe (Cıttaslow)Yaylası-Ordu

Perşembe Yaylası Aybastı ilçesine 17 km uzaklıktadır. Her temmuz ayında yaylada yaz şenlikleri düzenleniyor, yayla yamaç paraşütü içinde ideal bir alandır. Kesinlikle Ordu gezi rotasında gidilebilecek yerler listesinin en üst sıralarını alması gerekiyor

Hoynat Adası-Perşembe-Ordu

Martılara ve karabatak kuşlarına ev sahipliği yapan güzeller güzeli bir ada adını Hoynat tünelinden alıyor eski zamanlarda gemicilerin uğrak yeriymiş

Boztepe-Ordu

Ordu’nun en gözdesi turistlerin de uğrak yeri olmayı başarmış yüksekliği

530 metre olan Boztepe de ayrıca teleferik seferleri de yapılıyor.

Yason Burnu-Perşembe-Ordu

Karadeniz sahili boyunca üzerinde kilise inşası olan tek yarımadadır.

Panaya Kilisesi 1868 yılında Gürcü ve Rumlar tarafından yapılmıştır.

Burada su sporları ve dalgıçlık yapılmaktadır. Burası da turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerdendir.

Ordu’da Yapılabilecek Aktiviteler

Deniz ve Deniz Sporları

Yason Adasında su sporları ve dalgıçlık yapılmaktadır.

Kano sporları ve yelken sporları deniz aktiviteleri de yaz ve bahar aylarında sizleri bekliyor

Ordu’da gezilecek yerler yapılacak aktiviteler

Dört mevsim devam ediyor her mevsim severek yapabileceğiniz size özel keyif alabileceğiniz bir aktivite mutlaka bulursunuz.

En İyi Plajları

 • Kırkevler Plajı mavi bayraklı (denizin temizliğini gösteriyor)
 • Kadınlar Plajı
 • İncekum Plajı
 • İnciraltı Plajı
 • Çınarsuyu Plajı
 • Kavaklar Plajı
 • Uzunkum Plajı

Yayla Balon Turizmi-Perşembe Yaylası

Ordu bölgesinde yaylalarda sıcak hava balonu sayesinde havada gezilmesini ve görülmesini sağlayacak Ordu balon turizmi 18.11.2020 tarihinde ilk balon uçuş denemesi gerçekleştirerek başarı elde edilmiştir.

Yamaç Paraşütü (Paragliding)

Ordu Boztepe’de özel eğitmenler eşliğinde yapabileceğiniz çok keyifli bir spor yamaç paraşütü bir taraf da Karadeniz bir yandan yeşil yaylaların oluşturduğu muazzam bir manzarayla bol oksijeni de beraberinde almış olursunuz. Yamaç paraşütü için Perşembe ilçesine bağlı Kordon Tepe’de de eğitmenler eşliğinde yamaç paraşütü yapabilirsiniz.

Karadeniz’den 510 metre yükseklikte bulunan Boztepe Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan ilk yerlerdendir.

Boztepe Teleferik Seferleri

Sahil şeridi oldukça canlı ve eğlenceli Ordu merkeze de yakın Merkez Boztepe ye teleferikle çıkabilirsiniz. 2011 yılında hizmete açılmıştır. 1 saatte 1800 kişi taşıyabilir.

Yayla ve Göl Kış ve Yaz Kampları

Ordu Bölgesi ve ilçelerindeki yeşillik alan yayla ve şelalelerde konaklama yapabileceğiniz otantik ahşap evler, bungalowlar da kalabilirsiniz ayrıca kamp çadırı kiralayabileceğiniz, kamp çadırlarınızı kurabileceğiniz kamp alanları mevcut.

Çambaşı-Kayak Merkezi-Ordu

Kış aylarında Ordu’daysanız Çambaşı kayak merkezine gidip kayak, snowboard ve kartopu savaşı gibi birbirinden keyifli birçok aktiviteyle kışın ve karın tadını çıkarabilirsiniz.

Yayla-Ova-Dağ Trekking

Turnasuyu Vadisi ve Küpkaya Kanyonunda keyifli vadi, dağ yürüyüşleri yapabilir kamp kurabilirsiniz.

Ünye At Çiftliği ve Binicilik Okulu-Ordu

Atları ve ata binmeyi amatör ve profesyonel anlamda severek yapan bu aktiviteden keyif alan bütün yerli ve yabancı turistlere dört mevsim çiftliğin kapıları açıktır.

Ordu’da yapılacak aktiviteler ve Ordu’da gezilecek yerler yazımızın Bitmesi imkânsız gibi görünüyor bir şehir 19 ilçe ama gerçekten de Karadeniz’in incisi güzel bir doğa ve gerçek anlamda doğanın bütün güzellikleri değerlendirilmeye çalışılmış özellikle bu kadar güzelliği bir arada buluşturmak isterseniz Karadeniz Gezi Tur Programlarını tercih edebilirsiniz. Ordu’da Yapılacak Aktiviteler ve Gezilecek Yerler yazımıza göz attığınız için teşekkür ederim bu arada