1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Osmangazi Gezilecek Yerler

Osmangazi Gezilecek Yerler
Osmangazi Gezilecek Yerler
0

Osmangazi Gezilecek Yerler Bursa’ya bağlı olan bir ilçedir. Osmangazi; Bursa il merkezine doksan altı kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Osmangazi ilçesi ise Osmanlı İmparatorluğu kurucusu olan Osman Gazi’den adını almıştır.

Osmangazi Gezi Rehberi

Bursa’nın en popüler yerlerinden birisi olan Uludağ Kayak Merkezi Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Kış tatillerinin en gözde yerlerinden biri olan Uludağ Kayak merkezi Bursa il merkezine yaklaşık otuz altı kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Uludağ’da çok fazla sayıda gelişmiş olan otel, tatil köyleri, dinlenme tesisleri, alışveriş merkezleri ve eğlence yerlerini barındırmaktadır.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ Kayak Merkezi modern bir görünüme sahip olup ve her türlü imkanlara olanak sağlamaktadır. Uludağ Kayak Merkezinde uzun zamanlı ve günü birlik tatil yapabilme imkanı ise bulunmaktadır. Kış aylarında Uludağ Kayak Merkezinde karın tadını fazlasıyla keyifli bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Botanik Park

Osmangazi ilçesinde bulunan Soğanlı Mahallesinde yer almaktadır. Osmangazi Gezilecek Yerler Bol oksijenli havasıyla beraber çok fazla sayılarda bitkilere ev sahipliği yapmakta olan Botanik Parkın içerisinde dinlenme ve spor yerleri de bulunmaktadır. Yemyeşil ağaçları ve rengarenk olan çiçekleri ile kaplı Botanik Bahçe doğal bir ortam oluşturmaktadır.

Botanik Park içinde yer alan İngiliz bahçesi, Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, kaya bahçesi ve şekilli bitkiler bahçesi gibi birden fazla çeşitli bitkilerin ve çiçeklerin yer aldığı bahçeler yer almaktadır. Bunun yanı sıra Botanik Park içerisinde çocuklar için çocuk oyun alanı, masmavi sulara sahip üç büyük gölet, büfe ve kafede yer almaktadır. Bu güzel Botanik Parkta çok fazla sayıda bitkilere şahit olabilmeniz hem de bol ve temiz oksijenli havasında keyifli güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Ulu Camii

Osmangazi ilçesinin Atatürk Caddesi olarak bilinen mevkide bulunmaktadır. Osmanlı Devleti zamanında birinci Beyazıt tarafından Mimar Ali Neccar’a yaptırılmıştır. Bin üç yüz doksan dokuz yılında yapımı bitirilen Ulu Camii Türk tarihinde en büyük camidir.

Yirmi adet kubbeye sahip olan Ulu Caminin orta tarafında yer alan kubbelerin içi aydınlatması için camlardan yapılmıştır. Ulu Camii 2 minareye ve 3 ana kapıya sahiptir. Caminin içinde bulunan duvarlarında yüz doksan iki adet hat levhası, duvar yazısı, hat sanatları ve camiden içeriye girdiğinizde karşı duvarında yer alan vav harfi dikkatleri üzerine çekmektedir.

Osmangazi Nerede?

Osmangazi, Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Marmara Bölgesinde bulunmaktadır. Bursa ili yaklaşık sekiz yüz on üç bin nüfusa sahip bir ilçedir. Bursa’nın 3 merkez ilçesi bulunmaktadır.

Osmangazi Ne Zaman Gidilmeli?

Kayak severler için kış ayları gidilmesi en doğru zamandır. Onun dışında gezmek için her mevsim gidilmesi uygun bir yerdir.

Osmangazi Nerede Kalınır?

  • Mercure Bursa Hotel
  • Gönlüferah City Hotel
  • The Berussa Hotel
Osmangazi Gece Hayatı

Gece hayatı hareketli bir yerdir. Barlar, clup, meyhaneler vs. gibi birçok mekan bulunmaktadır.