1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

SONBAHARDA İSTANBUL’DA GİDİLEBİLECEK 8 MUHTEŞEM YER

SONBAHARDA İSTANBUL’DA GİDİLEBİLECEK 8 MUHTEŞEM YER
Sonbaharda İstanbul'da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer
0

Sonbaharda İstanbul’da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer Sonbaharda sakin ve huzurlu zaman geçirebileceğiniz yerler arıyorsanız doğru adrestesiniz. İstanbul’un farklı köşelerinde ziyaretçilerini bekleyen eşsiz güzellikteki yerleri sizler için derledik. Ayvat Bendi Tabiat Parkından, Kulindağ Dağ Evine kadar 8 harika lokasyon sizleri bekliyor.

AYVAT BENDİ TABİAT PARKI

Ayvat Bendi Tabiat Parkı, Belgrad ormanında bulunan tabiat parklarında biridir. Sonbaharda İstanbul’da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer Yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakan park, doğayla iç içe olmayı seven kişiler için adeta biçilmiş kaftan olabilir. Oldukça sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan parkta yürüyüş ve koşu yapabilirsiniz.

YILDIZ PARKI

Sonbaharda misafirlerine şehrin merkezinde büyüleyici bir doğa sunan Yıldız Parkı, piknik yapabileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz ve doğaya doyabileceğiniz muhteşem bir adres. Yaya girişi ücretsiz olup, arabalar için ücret alınmaktadır.

YOROS KALESİ, POYRAZKÖY

Anadolu kavağı bölgesinde bulunan Yoros Kalesini gezdikten sonra boğazı izleyebilir Yoros Kafede mükemmel bir kahvaltı yapıp manzaranın keyfini çıkarabilir, tahta salıncaklarda da sallanabilirsiniz.Sonbaharda İstanbul’da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer Poyrazköy’de de balık yiyerek ve kumsalda yürüyüş yaparak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Sonbaharda gezilebilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

AVCIKORU TABİAT PARKI

Şehir hayatının yoğun koşuşturmasından bunaldıysanız ve kafa dinlemek için bir yer arıyorsanız Avcıkoru Tabiat Parkı sizin için doğru adres olabilir. Şile- Çekmeköy sınırlarında bulunan muhteşem parkta piknik, koşu ve yürüyüş yapabilirsiniz. Hayvan çeşitliliği ve bitki örtüsüyle oldukça zengin olan Avcıkoru Tabiat Parkı, yapay göleti ile zenginliğini taçlandırmıştır. Dilerseniz sonbaharda gezilebilecek yerler listenize Avcıkoru Tabiat Parkını ekleyebilirsiniz.

POLONEZKÖY

Sonbaharda günübirlik gidebileceğiniz diğer bir noktamız Polonezköy. Buraya gelip kahvaltı yapabilir, öğle yemeği için de et ve salata alıp hazırlanmış olan mangalda kendiniz pişirip yiyebilirsiniz. Ayrıca hamaklarda ve çimlerde dinlenip yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Sonbaharda İstanbul'da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer
Sonbaharda İstanbul’da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer

BÜYÜKADA TABİAT PARKI

Büyükada, tahmin edeceğiniz üzere adını içinde bulunan bir adadan almıştır. Nefes kesen inanılmaz manzarasıyla görenleri büyüleyen Büyükada Tabiat Parkı sonbaharda gitmek için güzel bir seçenek olabilir. Sonbaharda İstanbul’da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer  Kızılçam, meşe, defne, çitlembik gibi çeşitli ağaçları bünyesinde barındıran park zengin bitki örtüsüne sahip olup, beş hektarlık alana kurulmuştur. Sakinliği ve doğayı seviyorsanız Büyükada Tabiat Parkı tam sizlik olabilir.

KULİNDAĞ DAĞ EVİ

Ormanlık vadinin yamacına kurulan Kulindağ Dağ Evine, günübirlik gidip teras restaurantta kahvaltı veya öğle yemeği yiyebilirsiniz. Geceyi burda geçirmek isterseniz dağ evinin etrafında bulunan bungalovlarda kalabilirsiniz. Akşam ateşte sucuk ekmek yaparak keyifli anılar biriktirebilirsiniz.

MEHMET AKİF ERSOY TABİAT PARKI

Ailecek piknik yapıp, güzel vakitler geçirerek gününüzü güzelleştirebilecek bir yer arıyorsanız Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkını tercih edebilirsiniz. Sonbaharda İstanbul’da Gidilebilecek 8 Muhteşem Yer  Çocukların oynayabileceği oyun alanlarının bulunması çocuklu aileler için harika bir özellik. Hem çocukların hem de büyüklerin eğlenceli ve huzurlu zaman geçirebileceği Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı, temiz havasıyla da ziyaretçilerini kendine hayran bırakabilir.