1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Uzun Göl Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama

Uzun Göl Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama
Uzun Göl Gezi Rehberi
0

Uzun Göl Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama Rehberimiz sizlere değerli bilgiler aktarmakta ve bu güzel Karadeniz bölgemizde görülmesi gereken Uzun Göl ile ilgili gezilecek yerler ve görülmesi gereken yerleri listeliyor ve konaklama seçeneklerini iletiyoruz.

Uzun Göl Gezilecek Yerler

Uzun Göl Hakkında Kısa Kısa Çarşı tarafı daha hareketli olan Uzun Göl, genel olarak huzurlu atmosferiyle sizi sarmalıyor. Eğlenceli aktiviteler arasında her yaşa hitap eden go-kart olabilir, gölden manzarayı fotoğraflamak isteyenler deniz bisikleti ile gölde gezinti yapabilirler. Yamaç paraşütünün en heyecanlı halini Uzun Göl‘de yaşamak mümkün.

Uzun Göl Gezi Rehberi

Çocukların sıkılmaması için ufak çaplı bir lunapark bulunuyor. Ayrıca bisiklet ve son zamanların modası elektrikli kaykaylardan kiralayıp gölün çevresinde tur atmak çok keyifli. Uzun Göl Gezilecek Yerler Hatıralık ve hediyelikler için yöresel oyma işçiliği ürünleri, bakır eşyaları ve yöresel çeşitli giysileri tercih edebilirsiniz. Karadeniz’ in sıcak insanlarıyla sohbet etmek istiyorsanız Uzun Göl‘ ün “Şerah” ismindeki küçük köyünü ziyaret edebilirsiniz.

Uzun Göl‘de yaylalar ve Yedigöller bulunuyor (bu başka Yedigöller). Gitmek için araç kiralayabilir ya da taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Krater gölleri mevsimine göre fotoğraflamak için harika atmosferler sunacaktır. Şekersu, Garester ve Haldizen isimli yaylalar, yayla hayatını ve mükemmel doğasını gözler önüne seriyor.

Uzungöl‘e en ideal olarak Haziran ayında gitmeyi tercih edebilirsiniz. Hava sıcak ile serin arasında oluyor, gündüz kısa kollu giyerken, gece hırka gerekli olabiliyor.

Doğu Karadeniz’e özgü Anzer balı, doğal yağlar ve bitki çayları alabilmek için mutlaka Lokman Hekim dükkanını ziyarete din.

UZUN GÖL’E ULAŞIM

Trabzon’ a uçakla giderek şehir merkezinden kalkan Çaykara – Uzungöl dolmuşlarıyla 1.5 saatte Uzungöl’ e varırsınız.

UZUN GÖL OTELLERİ KONAKLAMA FİYATLARI

Göbleç Otel: Otelin nehir kenarındaki konumu harika bir dağ manzarası eşliğinde Uzun Göl‘ e 10 dakika kadar bir yürüme mesafesinde bulunuyor. Temiz ve konforlu otel sakin bir konumda. Açık büfe kahvaltı ve isteyenler isin öğle-akşam yemekleri yöresel lezzetlerden oluşturulan menülerle sunuluyor. Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 95 lira.

Şerah Apart Otel: Evin sıcaklığını hissedebileceğiniz şirin ahşap otel dağların dibinde sakin bir bölgede bulunuyor. İsterseniz apart stilindeki bungalov ve odalarda mutfak ile oturma alanları mevcut. Göle yürüyerek ulaşılabilir. Kahvaltı dahil kişi başı 90 lira.

Tuğra Otel: Nehir kenarında bulunan huzurlu otel, orman manzarasına sahip. Göle 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde kalan otelin bazı daireleri mutfaklı. Kahvaltı hizmeti olmayan otelde kişi başı konaklama 80 lira.

Kamanoğlu Otel: Göl kıyısında ahşap yapısıyla her odası ayrı güzel manzaraya bakan otelde, apart ve normal odalar bulunuyor. Zengin restoranında mıhlama, alabalık, lahana çorbası, lahana sarması ve çorba ile mısır ekmeği sunuluyor. Uzun Göl Gezi Rehberi Kahvaltı dahil kişi başı konaklama 125 lira, kahvaltısız 90 lira. Uzun Göl Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama yazımız umarım faydalı olur sevgiler…