1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

SONBAHARDA YAPILABİLECEK AKTİVİTELER


0

SONBAHARDA YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

Sonbaharda yapabileceğiniz aktivitelerin birkaç tanesini listeledik.

DEKORATİF OBJELER YAPABİLİRSİNİZ

Sonbaharda sonbaharı temsil eden ilginizi çeken, yapmak istediğiniz bir objeyi yapabilirsiniz. Mesela doğadan kozalak toplayıp boyayabilir, dekoratif obje yapabilirsiniz.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPABİLİRSİNİZ

Sonbaharın hafif serin havasında doğada spor yapmak çok güzel bir fikir olabilir. En yakın parka veya ormana gidip uzunca yürüyüş yapmak kaslarınızı çalıştırırken aynı zamanda da sinirden stresten uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Yürüyüşleri sevdiklerinizle birlikte ya da sevdiğiniz şarkılar eşliğinde yaparsanız çok daha keyifli hale gelecektir.

ANTİK KENTLERİ GEZMEK

Antik kentleri seven biriyseniz sonbaharda antik kentleri gezebilirsiniz. Özellikle Antalya, İzmir, Mersin antik kent denince akla ilk gelen şehirlerden. Eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu bölgenin birçok yerinde antik kent kalıntısına rastlamak mümkündür. Dilerseniz listenize ekleyebilirsiniz.

BİSİKLET TURUNA ÇIKABİLİRSİNİZ

Listemizdeki en güzel aktivitelerden biri olan bisiklet turuna geldik. Sizin için uygun olan rotayı belirleyip tek başınıza ya da birlikte vakit geçirmekten hoşlandığınız arkadaşlarınızla bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Turlar halinde etkinliklerden hoşlanıyorsanız düzenlenen turlardan birine de katılabilirsiniz. Oldukça keyifli olan bu aktiviteyi deniz kenarında, sessiz sakin bisiklet sürmeye uygun alanlarda yapabilirsiniz. Böylece çok eğlenceli, bol gülücüklü bir gün geçirebilirsiniz.

KAMP YAPABİLİRSİNİZ

Doğada vakit geçirmeyi sevenlerdenseniz, sonbaharın hafif serin günlerini değerlendirip kendinizi doğaya bırakabilirsiniz. Göl kenarında, ormanda veya dağın eteklerinde çadırınızı kurabilir, en yakın arkadaşlarınızla mükemmel bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca şehrin gürültüsünden, stresinden bir süre uzaklaşıp temiz havanın, sakinliğin ve huzurun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

HOBİLERİNİZE ZAMAN AYIRABİLİRSİNİZ

Sonbahar aylarında dışarıda aktiviteler yapmanın yanı sıra evde de birçok şey yapabilirsiniz. Yağmurlu ya da soğuk havalarda hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Resim çizmek, müzik dinlemek, kitap okumak, yeni tarifler denemek, odanızı düzenlemek, oyun oynamak, spor yapmak gibi keyif aldığınız, ilginizi çekebilecek pek çok hobiyle boş zamanlarınızı eğlenceli vakitlere dönüştürebilirsiniz.