1. Anasayfa
  2. Dünya Coğrafyası

Monako Yapılacak Aktiviteler, Gezilecek Yerler

Monako Yapılacak Aktiviteler, Gezilecek Yerler
Monako Yapılacak Aktiviteler
0

Monako Yapılacak Aktiviteler, Gezilecek Yerler, Monako Gezi RehberiFransa sınırları içerisinde bağımsız bir şehir devletidir. Dünyanın en küçük ikinci ülkesi olma özelliğini taşır Monako. Her yıl kendi nüfusunu olan 35 bin kişinin kat kat fazlası olan 6 milyon ziyaretçiyi ağırlar. Akdeniz’in bütün güzelliğini içinde barındıran bir akustiğe sahiptir. Fakat küçük bir ülke olması sizi yanıltmasın.

Monako Gezi Rehberi

Çünkü bu küçük bir şehir kadar ülkede yapılacak pek çok şey vardır. Düşlediğiniz her şeyi yaşayabileceğiniz küçük bir ülke olsa ve bu ülke yaşayabileceklerinizin hepsini bir arada önünüze sunabilecek olsa gitmek istemez miydiniz? Monako, 13. yüzyıldan itibaren Grimaldi ailesi tarafından yönetilen bir prenslik ülkesidir.

Zaten resmi adı da Monako Prensliği’dir. Bu prenslik ülkesi dünyada araba yarışı, kumar ve ülkeye hâkim olan peri masallarını aratmayacak romantizmi ile meşhurdur. Gerçekten göz kamaştırıcı denilebilecek kadar görkemli bir havası vardır. Ülkede durum bu şekilde olunca ülkeyi ziyaret eden turistlerin birçok zengin ve ünlü simayı görmesi muhtemeldir.

Monako Gezilecek Yerler

Limanı muhteşem yatlar için vazgeçilmez bir duraktır. Konforlu bir tatil seçeneği olan Monako, ziyaretçilerine spor, kültür ve sanat farklı alanlarda çeşitli aktivite imkânı sağlıyor. Monako Gezi Rehberi Bu kadar ihtişamın tek negatif yönü ise pahalı olmasıdır. Eğer ülkeyi ziyaret etmek isterseniz maddi olarak iyi durumda olmalısınız.

Monaco Gezilecek Yerler
Monaco Gezilecek Yerler

Lüksün Odak Noktası Monako

Lüks seyahatler denildiğinde dünya listesinde başı çekenler arasında olan bu şehir prensliği, antik çağlardan beri doğal liman olan ve dik kayalıklarla çevrili bir korumaya sahiptir. Aşırı lüks otellerden iki yıldızlı otellere kadar değişik kesimlere konaklama imkânı sunan Monako, kongre turizmi alt yapısı ve gözde otelleriyle oldukça dikkat çekiyor.

Monako Yapılacak Aktiviteler

En lüks arabaların sergilendiği Top Marques Otomobil Şovu ve Monako Yat Fuarı gibi aktivitelere ev sahipliği yapan ülke, spa merkezleri ve kumarhaneleri ile dünya çapında kabul edilmiş bir şöhrete sahiptir. Monako’nun kumarhaneleriyle tanınmış olan Monte Carlo şehrinde yer alan Monte Carlo Kumarhanesi mimari açıdan eşsiz bir yapıya sahiptir.

Monako’da Ne Yapılır?

Monako, farklı dünya mutfaklarının en yetenekli şeflerine sahiptir. Lezzet ve sunum olağanüstü etkileyici tariflerle bir araya gelir. Yıldızlı restoranlar, gurme turizmine düşkün olanlar kadar maddi durumu iyi olan kesiminde dikkatini çekiyor. Monako Gezilecek Yerler Monako ziyaretinizde bir lezzet turu da yaşamış olacaksınız.

Monako’nun tarihi merkezinde yer alan sokaklar, alışveriş merkezleri, müzeleri, katedralleri, botanik bahçesi, kumarhaneleri, ünlü plajları ziyaretçilerin tatillerine farklı bir tat katıyor.

Gece hayatıyla da çok nam salmış olan ülkede lezzetli bir o kadar da ünlü kokteyllerin yapıldığı barlar ve gece kulüpleri eğlence düşkünü misafirlerine sayısız imkânlar sunuyor. Oldukça görkemli gece mekânları çılgın ve ilginç partilerle ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Tahmin edersiniz ki fiyatlar oldukça yüksek miktarlarla ifade ediliyor.

Heyecanlı Tatil Monako’da

Sadece heyecanlı, dinamik bir tatil geçirmek isteyenlerin değil huzurlu ve dinlendirici bir tatil yaşamak isteyenlerin de tercihi Monako’dan yana olabiliyor. Ülkenin üstün kalitede hizmet veren spa ve güzellik merkezleri ziyaretçilerine dingin anlar yaşamayı vaat ediyor. Günlük hayatın telaşından, şehir hayatının gürültülü kalabalığından biraz olsun uzaklaşmak isteyen tatilciler arındırıcı vücut bakımları, dinlendirici masajlar, mistik bitkilerle donatılmış olan yemyeşil alanlar ve bahçelerde sadece vücut yorgunluğundan kurtulmakla kalmayıp ruhunu da dinlendiriyor.

Monako’ da yapılacak aktiviteler öylesine muhteşem ve etkileyici ki, bu ülke ziyaretçilerini adeta mest ediyor. Eğer bir gün bu büyüleyici ülkeyi ziyaret etme fırsatı bulursanız; dünyanın en iyi beş dans topluluğundan birisi sayılan ‘’Les Ballets de Monte-Carlo’’ nun gerçekten etkileyici güzellikte olan gösterilerini izlemeyi, Michelin yıldızlı restoranlarında deyim yerindeyse damak çatlatacak lezzetleriyle edecek gastronomi ziyafeti yapmayı deneyin.

Monako’da Formula 1 Yarışları

Her yıl altı yüz bin şişe şarabın servis edildiği bu ülkede istisnai tatların keyfini çıkarmayı unutmayın. Ayrıca sağlık ve güzelliğin önemli olduğuna inanıp bu alanlarda araştırma yapıp fayda görmek isteyen dünyanın birçok ülkesindeki insanlar Monako’ya akın ediyor. Monako Gezi Rehberi Anti aging ve fitness gibi pek çok programla vücudunuzu arındırmak keyifli anlar yaşamanıza yardımcı olabilir. Konforu ve lüksü bir arada barındıran spa’larda kendinizi şımartabilirsiniz. Monako dünya çapında bir etkinlik olan Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Monaco Gezi Rehberi, Monaco Gezilecek Yerler Her iki yılda bir düzenlenen bu yarışlarda en iyi yarış arabalarının yanı sıra, klasik ve vintage modellerini de görmek mümkün oluyor. Monako Gezilecek Yerler Ülkeye ziyaretiniz sırasında şehir içi F1 turu ile adrenalinizi yükseltebilirsiniz. Eğer tatiliniz bahar aylarına denk gelirse, bu ayları renklendiren ‘’Printemps des Arts’’ festivalinde en ünlü sanatçıları izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ancak Monako’nun bütün cazibesine rağmen bu şehir prensliğinde statil yapmak, sizi maddi sıkıntılara sokabilir. Bütün bu ihtişamın belki de tek eksi yönü fiyatların çok pahalı olmasıdır. Monako Yapılacak Aktiviteler, Gezilecek Yerler Yine de birkaç yıllık tatilinizi erteleyip bu büyüleyici yerde kısa bir süreliğine de olsa zaman geçirmek çok keyifli olabilir.