1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Amasra Gezi Rehberi

Amasra Gezi Rehberi
Amasra Gezi Rehberi
0

Amasra Gezi Rehberi Birçok medeniyete başkentlik yapan Amasra günümüze kadar çeşitli isimlerde adlandırılır. Küçük ve sevimli olan bir belde şeklinde bölgesel yüzeye sahiptir. İnsan tarihini içinde barındıran bu şehir tapınakları ve şehir surları ile birçok ziyaretçi kabul eder. Medeniyetler şehrinde 3000 yıllık bir geçmiş barındırır. Şehir modern kent görünümüne sahip olarak gezilecek yerler arasında ilk sıralarda bulunur. Farklı yapıtlar tasarlanır ve kullanıma açılır. Her bölgenin eski bir tarihi ve yaşanmışlığı mevcuttur. Bu büyülü şehrin en büyük özelliklerinden biri bir liman ve ticaret merkezi olmasıdır.

Amasra Gezi Rehberi

Amasra Gezilecek Yerler

Amasra şehri büyük değildir fakat içinde bir büyüleyici tarih barındırır. Gezilmesi gereken tarihi yapıtları seven her kişiye hitap eder. Amasra gezilecek yerler arasında bulunan Amasra kalesi ve ağlayan ağaç en çok ilgi gören yerlerden biridir. Amasra kalesi aynı zamanda UNESCO dünya mirası arasında yer alır.Amasra Gezi Rehberi Sokaklarını gezerek tanıyabileceğiniz bu küçük belde tatil için inanılmaz bir alandır. Amasra kalesinin içinde farklı antik figürler bulunarak göz zevkinize hitap eder. Farklı alanlarında birbirinden değişik tarihi yapıları ve turistik bölgeleri ile tekrar gelmek ve gezmek isteyeceğiniz alanlar arasındadır. Deniz kenarında olması ile de daha çok ziyaretçi çekmesi ile bilinir. Bu alan şehrin ilçe merkezindedir ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir alandadır.

Amasra Nerede?

Amasra il değil küçük bir ilçedir. Bartın ilinin ilçesi olup Batı Karadeniz’de yer alır. Küçük bir ilçe olması ile dikkat çeker fakat büyük medeniyetler barındırır. Amasra nerede sorularının cevapları haritalarda konumlandırılmıştır. Rahatlıkla gidilebilecek bir alan olup tatilinizi en güzel yerlerden birinde geçirebilirsiniz. Aynı zamanda Amasra Bartın ilinin denize uzanan kısmında yer alarak tatilinizi daha da kolaylaştırır.

Amasra Ne Zaman Gidilmeli?

Amasra’nın camilerini beldelerini, koylarını dahası tarihi mekanlarını gezmek ve özellikle sokak sokak gezmek istiyorsanız yaz ayları kaçınılmaz aylar arasındadır. Yazın ayrı bir güzelliği bulunur fakat dilediğiniz gibi bahar aylarını da tercih edebilirsiniz. Deniz ve tarihi yapıtların tadını çıkarmak istiyorsanız Amasra ne zaman gidilmeli sorusunun en güzel cevabı yaz aylarıdır.

Amasra Nerede Kalınır?

Tatil planını Amasra için yaptınız. Her şeyi planladınız fakat bir yeni soru olarak aklınıza Amasra nerede kalınır sorusu geliyorsa direk olarak kamplar ve oteller gelir. Birçok kişi burada kamp yaparak tatillerini gerçekleştirir. Fakat kamp kurmak istemezseniz ise farklı alanlarda oteller ve pansiyonlar bulunur. Nerede kalırsanız kalın en büyük avantajı merkeze yakın olmasıdır.

Yaz aylarında gece hayatı canlı geçen bu belde de akşamları herkesi dışarı da görmeniz mümkün. Birbiriyle sohbet eden insanlar, denizin tadını çıkaran kişiler oldukça keyifli vakit geçirirler. Amasra gece hayatı çok bilinmese de eğlenmeyi bilen her kişi burada çok güzel bir gece geçirerek tatilin keyfini sürebilir.