1. Anasayfa
  2. Dünya Coğrafyası

Hamburg’da Gezilecek Yerler

Hamburg’da Gezilecek Yerler
Hamburg'da Gezilecek Yerler
0

Hamburg’da Gezilecek Yerler Hamburg, aynı zamanda ülkenin en görkemli şehirlerinden biri olan ve birçok cazibe merkezine sahip olan Almanya’nın ikinci büyük şehridir. Almanya’nın Berlin’den sonra ikinci büyük, Avrupa’nın ise sekizinci büyük şehridir.

Kentin ününün ana nedenlerinden biri, 100 kilometrekarelik bir alanı kaplayan ve Norder ve Süderelbe nehirleri arasında yer alan limanıdır. Ayrıca Hamburg şehri Avrupa’nın en büyük ulaşım merkezidir ve kültürel ve ekonomik olarak çok önemlidir.

Hamburg’da Gezilecek Yerler Nereler

Bunların her biri, Hamburg’un hem ekonomik hem de turizm açısından en önemli şehirlerden biri olarak görülmesinin sebebidir. Peki hamburg gezilecek yerler konusunda daha fazla bilgi lokasyon öğrenmek ister misiniz?

Hamburg’da Ziyaret Edilecek En İyi 19 Yer

Size Hamburg’da gezilecek, unutulmaz ve görülmeye değer en popüler yerleri sunuyoruz:

Hamburg Limanı

Hamburg Limanı
Hamburg Limanı

Şehirde görülmesi gereken yerlerin başında gelen Hamburg Limanı, Hamburg’un meşhur olduğu yerdir. Şehre, Almanya’ya açılan meşhur Gateway unvanını veren de bu cazibe merkezidir. Yaya yolu boyunca yürürken burada birçok popüler turistik yer görülebilir.

St. Michael Kilisesi

Hamburg’da bir günde gezilebilecek tüm yerlerden en ünlüsü, 1750’lerde Barok tarzda inşa edilen St. Michael Kilisesi. 132 metre yüksekliğindeki kuledeki izleme platformları, şehrin ve limanın mükemmel bir manzarasını sunar; bu, normal bir gün dışarıda bir zevkten başka bir şey değildir.

Rickmer Rickmers

Berther, Landungsbrücken’de nehrin hemen köşesinde yer alan Rickmer Rickmers, renkli bir tarihe sahip, dimdik duran 3 direkli bir gemidir. 1896’da inşa edilmiş ve 80’lerde Hamburg’a getirilmiş, yıllar sonra deniz ticaretinin o yüzyıllardaki rolünü vurgulayan bir müzeye dönüştürülmüştür. Hamburg’da Gezilecek Yerler için tercih edeceğiniz yerler

Ohlsdorf Mezarlığı

Ohlsdorf Mezarlığı
Ohlsdorf Mezarlığı

Londra’daki ünlü mezarlığın ardından Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan dünyanın bir başka ünlü mezarlığı daha var. Mezarlık yaklaşık 4 kilometrekaredir ve içine 12 küçük kilise inşa edilmiştir.

Savaşta öldürülenlerin çoğu da bu mezarlığa gömüldü.

Ayrıca, en önemlilerinden biri Nazi işkencesi kurbanları ve II.Dünya Savaşı kurbanlarının birçok anıt var. Her yıl iki milyondan fazla insan bu türbe ve anıtlarını ziyaret ediyor.

Tierpark Hagenbeck

Tierpark Hagenbeck
Tierpark Hagenbeck

Stellingen’in kuzeybatı banliyösünde bulunan Tierpark Hagenbeck, Hamburg’da ziyaret edilebilecek en iyi yerler arasındadır. Bu ünlü hayvanat bahçesi, yerel bir balıkçı olan Carl Hagenbeck’e ait birçok egzotik hayvana ev sahipliği yapıyor. Hayvanları türlerine göre bölen ilk hayvanat bahçesi olan bu yer, hâlâ sayısız insanı kendine çekiyor.

Reeperbahn

Kiez olarak da bilinen bu yer, şehrin bir numaralı eğlence bölgesidir. Hepsi 950 metre içinde sıralanmış çeşitli dans barları, tiyatro, gece kulüpleri ve öğrenci kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Her yaş grubundan insan, gece hayat bulduğunda burayı ziyaret eder, çünkü burası Hamburg’da hava karardıktan sonra gidilebilecek en iyi yerlerden biridir.

Alter Elbtunnel

Alter Tüneli, Hitler’in Aldoff’un cesedinin küllerinin atıldığı Elbe adlı bir nehrin altından geçiyor. Ayrıca tünelin diğer tarafında güzel bir Landungsbrücken manzarası sizi bekliyor. Kuşkusuz bu tünel görülmeye değer.

Mönckebergstraße

Mönckebergstraße
Mönckebergstraße

Yerel ve Mö olarak anılan burası, perakende terapinizi düzeltmek için Hamburg’daki en iyi yerdir. H&M, Satürn ve Zara gibi büyük markalardan bazıları, yüksek kaliteli koleksiyonlarını burada sergiliyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda burada Almanya’nın en iyi ürünleriyle alışveriş yapmak için birkaç büyük mağazayı da görebilirsiniz.

Uluslararası Denizcilik Müzesi

Kalbinde bir kâşifseniz ve Hamburg’un zengin denizcilik tarihini derinlemesine araştırmak istiyorsanız, olması gereken yer burasıdır. Kırmızı tuğlalı bir binada bulunan bu yer, su ile 3.000 yıldan fazla insan bağlantısı sergiliyor. Deneyiminizi daha aydınlatıcı hale getirmek için her zaman buraya uğrayabilirsiniz.

Hamburg Rathaus

Hamburg’un eski şehrinin merkezinde, 1897’de tamamlanan ve Neo-Rönesans tarzında inşa edilen Belediye Binası adı verilen bir kompleks var. Komplekste, çoğu “Müzelerin Uzun Gecesi” kültürel etkinliği sırasında halka açık olan 647 bulunuyor.

Schloss Ahrensburg Bölgesi

Schloss Ahrensburg Bölgesi

Hamburg’un kuzeydoğusunda Schloss Ahrensburg bölgesinde eski kalesiyle ünlü Ahrensburg adında bir kasaba var. Kale şimdi bir müzeye dönüştürüldü ve birçok dekorasyonu ve iç mekânı aynı kaldı. Bu kale 1595 yılında inşa edilmiştir ve ziyaret etmek sizi bu ülkenin tarihi ve kültürü ile tanıştıran büyüleyici bir deneyimdir.

Altona

Elbe Nehri kıyısında, çoğu ülkenin koruma altındaki anıtları arasında yer alan çok sayıda neoklasik eve ev sahipliği yapan canlı Altona bölgesi bulunuyor. Altona Müzesi adlı bölgede, çevrenin jeolojisi, ekonomisi ve doğası ile ilgili eserlerin sergilendiği bir müze var. Deniz ve seyrüsefer ile ilgili el sanatları ve sanat eserleri, eski gemi maketleri ve denizcilikle ilgili diğer eşyalar bu müzenin farklı yerlerinden. Bu bölgede balık pazarı gibi çeşitli cazibe merkezleri vardır. Balık tutmak ve nehri ve limanı izlemek bu bölgenin diğer ilgi çekici yerleridir.

Jenisch Haus

Hamburg’un en güzel yeşil alanlarından biri olan Jenischpark adlı parkta yer alan tarihî bir ev de Klein Flottbek bölgesinde yer alıyor. Bu parkta bulunan bu tarihi ev, on dokuzuncu yüzyıl mimarisine sahip, yine neoklasik tarzda inşa edilmiş eski evlerden biridir. Bu evi ziyaret etmek, seyahatinizin büyüleyici kısımlarından biri olacak ve on dokuzuncu yüzyıl zenginlerinin yaşam tarzını gösteriyor.

CHOCOVERSUM Schokoladen Müzesi

Hem yetişkinler hem de çocuklar için en iyisi olabilecek Alman turistik mekânlarından biri Çikolata Müzesi. Bu heyecan verici müzede en iyi ve en lezzetli çikolataları görebilir ve çikolata sevenler için bu müzeyi kaçırmamanız tavsiye edilir.

Warehouse District

Hamburg’un ünlü limanının yanında, yürüyüş yapmak ve güzel vakit geçirmek için harika bir alan olan Speicherstadt’ın tarihi semtinde warehouse adında bir liman daha var. Bu alanda, dar kanallar arasında yer alan ahşap direkler üzerine önemli kırmızı ahırlar inşa edilmiştir. Warehouse Bölgesi bir zamanlar kahve ve baharatların depolandığı özelleştirilmiş bir özgürlük alanıydı, bölge yeniden geliştirildi ve bugün çok sayıda ofis ve müzeye ev sahipliği yapıyor. Hamburg’da gezilecek bir yer arıyorsanız bu bölgeyi kaçırmamalısınız.

Planten un Blomen ve Wallringpark

St. Pauli, eski bir botanik bahçesi ve Wallringpark gibi parklar da dahil olmak üzere şehrin en büyük açık alanlarından ve parklarından bazılarına sahiptir. 1821 yılında inşa edilen Planten un Blomen, aile pikniği için harika bir yerdir. Hamburg’da Gezilecek Yerler Akşamları ziyaretçiler için canlı müzik performansları ve müzikli çeşme vardır. Wallringpark’a sadece 27 dakikalık yürüme mesafesinde 272 metrelik Heinrich Hertz kulesi yer almaktadır. Bu kulenin dönen restoranından şehrin güzel manzarasını görebilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

Göçmenlik Müzesi

1850 ile 1939 arasında, Avrupa’nın her yerinden ve Hamburg’dan 5 milyondan fazla insan diğer şehirlere göç etti. Ballinstadt Migration Banana, bu gezilerin tarihini yeniden inşa etti ve yaşattı. Bu müzede gezginlerin listesini (göç etmiş insanlar) ‌ ve dünyadaki en büyük orantılı veri tabanını görebilirsiniz.

İç Alster Ve Dış Alster Yapay Gölleri

Hamburg’daki diğer turistik yerler arasında, her ikisi de bir nehir ile birbirine bağlanan yapay göller iç Alster ve dış Alster yer alıyor ve bölgede turistler arasında da oldukça popüler olan bir yürüyüş parkuru var. Her birinde yürüyüş yaptıktan sonra dinlenebileceğiniz ve göl manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bu bölgede güzel kafe ve büyük alışveriş merkezleri var. Hamburg’da Gezilecek Yerler Ballindamm, bölgedeki en büyük alışveriş merkezlerinden biridir ve genellikle Hamburg’da bulunuyor.

Artık ikna olduğunuza göre, bu yerleri ve Hamburg yakınlarında ziyaret edilebilecek diğer en iyi yerleri Almanya gezisi güzergâhınıza eklediğinizden emin olun. Söylemeye gerek yok, milyonlarca anı ve iç açıcı bir deneyimle eve döneceksiniz.