1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Marmaris Gezi Rehberi

Marmaris Gezi Rehberi
Marmaris Gezi Rehberi
0

Marmaris Gezi Rehberi Muğla’nın en fazla beğenilen, gece hayatı ile kendisinden söz ettiren, gündüz ile gecesi insanı ayrı büyüleyen bir ilçedir. Yerli ve yabancı birçok turistin akın ettiği yaz aylarında en kalabalık olan ilçedir. Küçük, orta ve büyük boyutlardaki konaklama vardır. Denizi ile tanınmaktadır. Kara, hava ve feribotla ulaşımı vardır.

Marmaris Gezi Rehberi

Marmaris Gezilecek Yerler Bir çok tarihi mekanları, plajları ve sahilleri bulunur. Denizi, doğası ve havası ile insanın ilgisini çeker.

Marmaris Gezilecek Yerler

  1. Plajlar;

İçmeler plajı: Marmaris merkeze en yakın, Marmaris Gezi Rehberi en popüler ve en kalabalık plaj. Birçok konaklama tesislerinin olması plajı daha da ilgi çekiyor. Marmaris ve içmeler arası sadece 8 km’dir.

Marmaris halk plajı: Marmaris merkezden başlar. Bu yüzden de en çok tercih edilen plajdır.

Turunç halk plajı: 21 km uzaklıkta olan bir sahil kasabasıdır. İçmeler den sonra en popüler plajdır. Yat limanları bulunur. Su altı mağaraları fazla olduğundan dalış etkinlikleri yapılır.

Cennet adası plajı: Yüzmek için ideal yer olan bir yarım adadır. Günü birlik gezi yapılır.

Sedir adası plajı (kleopatra plajı): Yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turistlere kapılarını açar. Marmaris’ten 16 km uzaklıkta yer alır. Altın sarısı kumsalı ve denizi ile ünlüdür.

Orhaniye kız kumu plajı: Birçok turisttin ilgisini çeken plaj. Denizin ortasından ikiye ayrıldığı ve ortasında sığ bir bölge olduğu bilinir. Bir efsaneye göre denizin ikiye ayrılmasının nedeni; Bybassios Kralının kızının bir balıkçıya aşıktır. Bir gün babası fark eder ve peşlerine adamlarını salar. Yüzme bilmeyen kız eteğine topladığı kumları denizin içine atarak yürümeye başlar. Tam denizin ortasına geldiğinde eteğinde ki kumları biter ve ölür.

  1. Marmaris Tarihi yerler:

Marmaris kalesi: Görülmesi gereken en değerli tarihi eserdir. İyonlar tarafından yapılmıştır. Zaman içerisinde savaşlar sırasında hasar görmüş zamanın padişahları tarafından yenilenmiştir. En sonunda 1991 de müze haline getirilmiştir.

Hafsa sultan kervansarayı: Hafsa Sultan, Kanunu Sultan Süleyman’ın annesidir. Döneminde konaklama ve dinlenme yeri olarak yapılmıştır.

Büyük çarşı: Tarihi bir bedestendir. Günümüzde hala varlığını sürdürmektedir.

Marmaris Nerede?

Marmaris Akdeniz Bölgesinde Muğla’ya bağlı 13 ilçesinden birisidir. Muğla-Köyceğiz arasında yer alan Gökova kavşağından sağ istikamette gidildiğinde Marmaris’e ulaşılır.

Marmaris Ne Zaman Gidilmeli?

Marmaris genelde ılıman bir havası olduğundan yaz, kış gezilir. Tatil yapmak isteyenlerin nisan-ekim ayları arasında gitmeleri daha ideal olur.

Marmaris Nerede Kalınır?

5 yıldızlı hotel ve oteller: Green nature diamond hotel, green nature resort&spa, grand paşa hotel, casa de maris spa&resort hotel, mehtap beach hotel, D-resort grand azur..

4 yıldızlı hoteller ve oteller: Cettia beach resort hotel, julian clup hotel, paseidon hotel, paşa beach otel vardır.

Marmaris Gece Hayatı

Marmaris gece hayatı ile ünlüdür. Barlar Sokağı’na girdiğinde sağlı ve sollu mekanlar, gece ve gündüz bitmeyen eğlenceler.. Bunlardan en popülerleri şunlardır; Clup areena, crazy daisy, joy clup, arjantin cafe bistro, Marmaris budha Bar, greenhouse vardır.