1. Anasayfa
  2. Bilgi

Angola Vizesi 2023 Başvuru İşlemleri

Angola Vizesi 2023 Başvuru İşlemleri
0

Angola Vizesi 2023 Başvuru İşlemleri

 

Angola’ya turistik olarak, ticari amaçlı veya  aile üyelerini, akrabalarını ya da arkadaşlarını ziyaret etme amacıyla seyahat edecek kişilerin Angola vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Angola vize işlemleri hakkındaki tüm detayları Türkiye’den yapılan vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan acente Vizem.net vize ve göçmenlik danışmanı avukat Dilhan Akkaya’dan öğrendik.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Angola vizesi almak için öncelikle  Angola vize formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve başvuru yapılacak vize türüne göre tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamanızın ardından, Angola Ankara Büyükelçiliğinden vize randevusu almalısınız. Randevuya, parmak izi vermeniz gerektiği için bizzat giderek hazırladığınız tüm evrakları vize yetkililerine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ile başvurunuz tamamlanır.

Angola vizesi başvurularınızı planlı seyahatinizden 1-2 hafta önce yapmalısınız. Başvuru işlemleri için https://vizem.net/angola/vize/ web sitesinden faydalınılabilir.

Angola Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Angola davet mektubu, başvuru sahibinin Angola’da ziyaret edeceği aile üyesi, akrabası ya da arkadaşı tarafından tarafından Angola Ankara Büyükelçiliğine hitaben yazılmış olmalıdır. Ziyaret vizesi için davet mektubu Angola Ankara Büyükelçiliğinin öngördüğü şekil ve içerik kurallarına uygun olmalı, ziyaretin amacını ve süresini belirtilmeli ve ayrıca seyahat planı hakkında bilgi içermelidir.

Angola Vizesi İçin Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Angola vizesi başvuru formu, doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak siyah tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Vize başvuruları için formun üst kısmındaki kısımda vize türü “ORDINARY” olarak seçilmelidir. Form doldurma işlemi tamamlandıktan sonra forma tarih ve başvuru sahibinin imzası atılmalıdır.

Angola vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Angola Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Angola vizesi için aşağıda listelenen belgeler sunulmalıdır.

  • 9 ay daha geçerli olan bir pasaport
  • Angola vize başvuru formu
  • Biyometrik özellikli ve beyaz arka fonlu 2 adet vize fotoğrafı
  • Sarıhumma aşısı olunduğunu gösterir aşı karnesinin A4 fotokopisi
  • Angola’da aile üyesi bulunuyorsa aile bağlarını gösterir kanıt
  • Angola seyahati için gidiş ve dönüş ulaşım rezervasyonları
  • Tüm seyahat için konaklama rezervasyonları
  • Islak imzalı ve onaylı olarak alınan banka hesap dökümü
  • Vize ücretinin yatırıldığına dair banka makbuzu

Aile Bağlarına Dair Kanıt

Angola’da yasal olarak ikamet eden kişilerin aile üyeleri, aile ilişkisini kanıtlayan doğum sertifikası, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği gibi belgeleri ibraz etmelidir.

Angola Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınır?

Angola vizesi için randevu, angolavize@gmail.com şeklindeki Angola Ankara Büyükelçiliği e-posta adresine gönderilerek alınır.

Angola Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Angola vizesi başvuru ücreti 70 USD olarak belirlenmiştir. Ödeme USD olarak ve nakit olarak yapılmaldır.

Angola Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Angola vizesi, başvurudan sonraki 5-6 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Resmî tatillerde büyükelçilik kapalıdır.

Angola Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Angola vizesi, verilmesinden itibaren 60 gün içerisinde kullanılmak üzere, hamiline Angola topraklarında 30 gün süreyle kalınmasına imkan verir. Angola vizesi iki kere, eşit süreler için uzatılabilmektedir.

Dilhan Akkaya Hakkında

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve baro kaydını tamamlamıştır. Bir yıldan uzun süredir VZM Grup çatısı altında göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.