1. Anasayfa
  2. Bilgi

Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler
Türkiye'den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler
0

Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Kelime anlamına bakacak olursak vize, bir ülkeye girmek veyahut bir ülkeden çıkmak için yetkili makamlardan alınması gereken izindir. Ancak bu izni her ülke size vermeyebilir. Bunun için size farklı nedenler sunabilirler. Bu da farklı ülkeler gezmek isteyen insanlar için ekstra problem demek tabii ki. Uzun uğraşlar sonucu vize almak için konsolosluğa gider ve memur ile konuşursunuz. Size ne amaçla ülkeye gireceğinizi, Kaç gün kalacağınızı ve banka hesap bilgilerinizi isterler. Ancak sadece bunları vermekle bile iş bitmiyor. İşte tüm bunlardan kaçmak için vizesiz ülkeleri araştırmak insanların kafasına gelebiliyor. Kafalarda “Türkiye’den Vizesiz Gidilen Ülkeler? “Sorusu takılabiliyor.

Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Bu başlıkta Türkiye’den vizesiz gidilebilecek bazı ülkelere sizler sıralamış olacağız.

Türkiye’ye Komşu Vizesiz Ülkeler Neler?

Çeşitli sebeplerden ötürü insanlar yurtdışına gitme ihtiyacı duyar. Bunlar turistik, iş gezisi veya eğitim amaçlı olabilir. Akıllara önce komşu olan vizesiz ülkeler gelmektedir.

1-Gürcistan

Gürcistan’a değil vize eğer araba ile seyahat ediyor iseniz pasaportunuz olmasına dahi gerek yoktur. Kafkasya’nın en önemli merkezlerinden biri olan Batum’un ünlü eğlence yerlerini, Tiflis’i ve mimarisini görmemek elde değil.

2-İran

Türkiye’ye kapılarını açan bir diğer ülke ise İran. Sineması, müziği ve mutfağı ile İran görmeye değer.

3-Yunan Adaları

Yunanistan kendisine gitmek için vize gerekir ama adalar için vize gerekmemekte. Muhteşem güzelliği görmek isteyebilirsiniz.

4-Bosna Hersek

Balkanların dost ülkesi Bosna Hersek’e vizesiz girebiliyorsunuz. Osmanlı’dan miras kalan eserleri, kendine has kültürünü keşfetmeye, müziği ve mutfağını görmek bir harika olmalı.

5-Makedonya

Vizesiz gidebileceğiniz son komşu ülke ise Makedonya. Âdeta Anadolu’daki ufak şehirleri andırıyor. Üsküp ve doğa harikası Ohrid’i görmemek olmazdı herhalde. Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Ziyaret edilebilecek çok sayıda tarihi mekânın olduğu Makedonya’nın doğa harikalarını görmek gerek.

Türkiye’den Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler Hangileridir?

Arjantin

Futbol deyince aklımıza kesinlikle Arjantin gelir. Futbol bir yana Latin Amerika’nın en büyük 4.nufusuna sahip ülkesi olan Arjantin gerek yer altı zenginliği gerek yer üstü zenginliğini ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Brezilya

Brezilya Cumhuriyeti, Güney Amerika’da yer almakta olan, yerleşik kıtanın tamamını merkezine almış kuzey doğu bölgesini de kapsayan en büyük ve en kalabalık ülkelerden birisidir.

Fildişi Sahili

Fildişi Sahili ülkesi Batı Afrika’da yer almaktadır. Ülkenin batısında Gine ve Liberya bulunur. Kuzeyinde ise Mali, doğu kısmına ise Gana bulunmaktadır. Fildişi Sahili ülkesi toplam olarak 50 farklı bölümlerden meydana gelmektedir.

Guatemala

Guatemala, Orta Amerika’da yer alır. Guatemala, fakirlik problemleri ülkeyi sarmış durumdadır. Kahve çekirdeği ile bilinen ülke Karayiplere ve Pasifik Okyanus’una kıyısı bulunmakta.

Güney Kore

Güney Kore, gelişmişlik olarak önde sayılan ülkelerden birisidir. Yaşam standartları oldukça yüksek olmasının yanında vizesiz olmasıyla dikkatleri kendine çeker.

Hong Kong

Hong Kong, Güney Çin denizinde bulunmaktadır. Hong Kong, dünya için ticaretin sayılı merkezlerinden biridir. Şehirde yaşayan halkın büyük çoğunluğu Çinlidir.

Katar

Arap ülkesi olarak bilinen Katar, dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Güney Batı Asya’da bulunmaktadır.

Kolombiya

Kolombiya, yüzölçümü olarak bakıldığında Güney Amerika’nın 4.en büyük ülkesidir. Kolombiya’da genel olarak kahve, petrol, çiçek gibi sektörler hakimdir.

Meksika

Ukrayna