1. Anasayfa
  2. Genel

Bodrum’da Kış

Bodrum’da Kış
Bodrum'da Kış
0

Bodrum’da Kış ; Yaz tatili tercihlerinde Muğla’nın Bodrum ilçesi her sene üst sıralarda yer alıyor. Birçok kişi yıllık izinlerinde bu ilçedeki otelleri tercih ediyor. Daha uzun süreli tatil yapmak isteyenler ise aylık ya da sezonluk ev kiralama yolunu tercih ediyor. İlçenin kış aylarındaki yumuşak havası ve sakin atmosferini sevenler ise senelik ev kiralama hatta ev alma gibi alternatiflere başvurabiliyor. Böylece arada bir şehrin kalabalığından ve sert havalardan kaçma fırsatı buluyor. Yaz sezonunun Ekim sonun itibariyle sona ermesi uçak biletleri fiyatlarına ciddi oranda yansıyor. Özellikle Ocak ve Şubat aylarında çok uygun hafta sonu uçuşları bulmak mümkün oluyor. Peki kışın ortasında Bodrum’a neden gelinir ve ne yapılır?

Bodrum’da Kış Nasıl Geçer

Ege’nin en güzel koylarını barındıran bu güzel yarımadada sahilde yürüyüş yapmak en güzel aktivitelerden biri olacaktır. Yağışlı gün sayısı özellikle son yıllarda hayli azalmış olduğundan serin de olsa güneşin parladığı günler çoğunlukta. Bodrum’da Kış Nasıl Geçer İlçe merkezinde deniz kenarında keyifli bir yürüyüşü güzel bir kafede kitap okuyarak tamamlayabilirsiniz. Merkezden uzakta bulunan koyları tercih edip daha da sakin bir ortam yakalayabilir, suyun sesiyle baş başa kalabilirsiniz.

Bodrum’da Kış Yaşamı

Yarımadada keşfedilecek birçok koy mevcut. Araba kiralayıp GPS yardımıyla birçok saklı hazineye ulaşabilirsiniz. Bazı noktalarda tepeden deniz manzarasının tadını çıkarabilir, bazı noktalarda ise kendinizi turkuaz suların kenarında bulabilirsiniz.

Yoğun iş ve şehir hayatında en özlenen şey olan uzun kahvaltılar için yarımadada birçok alternatif mevcut. Çamlık Köyü’ndeki birbirinden samimi kahvaltıcıların hemen hemen hepsi yöreye özgü ve büyük ölçüde organik ürünlerle muhteşem bir kahvaltı deneyimi sunuyor. Bodrum’da Kış Yaşamı Bu kahvaltı mekanlarının sahipleri genelde köyün yerlisidir ve mekanın arkasında bir ev varsa mutlaka orada yaşıyordur. Sabah kendi kümesinden topladığı yumurtaları masanızda göreceksiniz. Bu kahvaltı mekanlarının birçoğunda günün ilerleyen saatlerinde tenekede tavuk pişirildiğini de belirtmek lazım.

Bodrum’da Kışın Ne Yenir

Akşam yemekleri için ilçe merkezi tercih edilebilir. Yaz aylarında yarımadanın her noktasında iddialı restoranlar hizmet vermekte olsa da Ekim ayı ortasından itibaren bunlar kapanmaya başlar. İlçedeki 3 marinadaki mekanlar ise canlılığını sürdürmektedir. Merkezde bulunan Setur Marina, Turgutreis Marina ve Yalıkavak Marina akşam yemekleri için keyifli alternatifler sunar. Bodrum’da Kış Bodrum denilince akla ilk gelen rakı balık keyfi olduğundan gerek merkezdeki marina caddesindeki mekanları gerekse Kumbahçe semtindeki ara sokaklarda bulacağınız meyhaneleri keşfetmeniz eğlenceli olacaktır. Kışın açık olan tüm rakı balık mekanlarında Ege’ye özgü en özel mezeleri taze olarak bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bodrum’da Kış Aylarında Gece Hayatı

Kış aylarında Bodrum’da gece hayatı yaz aylarına göre çok farklı olsa da çoğu kişiye göre daha eğlenceli ve samimidir. Barlar sokağında birçok alternatif bulabilirsiniz. Kilise sokakta bulunan publarda canlı müzik eşliğinde içkinizi yudumladıktan sonra ne tarz müzik istediğinize karar vermeniz yeterli. Rock’tan, 90’lar Türkçe popa kadar her türlü seçenek en fazla 2 dakika yürüme mesafesi kadar yakınınızda mevcut olacak.

Deniz ve güneşin değişmeyen markası Bodrum, kış aylarında sunduğu dinginlik ve huzurla kış aylarında da güzel bir kaçamak destinasyonu olarak düşünülebilir. Bodrum’da Kış İlçeye sık gidenlere sormaya başlarsanız Bodrum’un kışını yazından daha çok sevenlere bile rastlamanız mümkün.