1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

İstanbul’un Saklı Cenneti Ağva

İstanbul’un Saklı Cenneti Ağva
İstanbul’un Saklı Cenneti Ağva
0

İstanbul’un Saklı Cenneti Ağva Ağva, İstanbul’a en yakın tatil ve mesire yerlerinin ilk sıralarında bulunur. İstanbul dışındaki illerden de ziyaretçi alan yöre, kahvaltı mekanları ile de öne çıkan yerlerdendir. Ağva; berrak denizi, Göksu Nehri ve tabiatı ile İstanbul’un keyifli mesire yerlerinin ilk sıralarında yer alır. Ağva’da yapılabilecek aktiviteler de bir hayli fazladır. Kamp yapmak isteyenler için ilk sırada tercih edilir.

İstanbul’un Saklı Cenneti Ağva

Yürüyüş meraklıları için de trekking turları yapılır. Şehre mesafe olarak hem yakın, dinginliği ile de bir o kadar uzaktır. Huzurlu atmosferi, yeşil tabiatı ve doğal ürünleri ile öne çıkan yerlerin başında gelir.  İstanbul merkeze yaklaşık bir saat uzaklıkta olan Ağva içerisinde her bütçeye uygun çok sayıda konaklama tesisi bulunur.

Ağva’da Huzurlu Bir Tatil

Ağva, huzurlu atmosferi ile öne çıkan dinlenme alanlarının başında yer alır. Her yaştan ve her kesimden konukları ile hafta sonlarının keyifli alanlarının başında gelir. İstanbul’a yakınlığı da kısa tatil programlarını düşünenler için tercih nedenlerindendir. Ağva’da yapılacak çok sayıda aktivite bulunur. Burada yer alan otellerde konaklanabilir, bisiklet kiralanıp, nehir boyunca yürüyüş yapılabilir. Günübirlik gelenlerin en çok tercih ettiği aktiviteler, ailecek yapılan kahvaltılardır. Denizin içine sokulan nehri, kıvrımlı uzanan saklı koyları ile keyifli seyahat güzergahları içerisindedir. Sakinlik arayanların tercih edecekleri Ağva, yorgunluk ve stres atmak isteyenler için kesinlikle önerilen yerlerdendir.