1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’de Gezilecek Yerler
Eskişehir'de Gezilecek Yerler
0

Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Eskişehir’de Gezilecek Yerler İç anadolu bölgesinin Venediği olarak bilinen Eskişehir yıl içinde yerli va yabancı bir çok turisti ağırlamaktadır Ekişehir’de gezilecek yerler listesi de oldukça kalabalıktır
 Eskişehir'de Gezilecek Yerler
Eskişehir’de Gezilecek Yerler

Tarihi Odunpazarı Evleri

Eskişehir  Odunpazarında bulunan Tarihi odunpazarı evleri Osmanlı döneminden kalma evlerin restore edilmesiyle oluşmuştur. Eskişehir’de Gezilecek Yerler Tarihi odunpazarı bölgesinde sadece restore edilmiş osmanlı evleri değil çok güzel cafe ve restoranlarda bulunmaktadır. Ayrıca Tarihi odunpazarı bölgesinde bulunan atlıhan çarsısında birçok hediyelik eşya satan dükkanlar bulunmaktadır

Adalar

Eshişehir’in merkezinden geçen porsuk çayının etrafına adalar denmektedir. Adalarda porsuk çayına bakan modern tarzda dekore edilmiş cafeler bulunmaktadır. Gene adalar bölgesinde porsuk çayı üzerinde tekne ya da gondol turları düzenlenmektedir

Yılmaz Büyükerşen Balmumu müzesi

Odunpazarı bölgesinde bulunan müze Eskişehir’in madame tussauds müzesi gibidir. Müzede yerli ve yabancı birçok ünlünün balmumu heykelleri bulunmaktadır.

Bilim Parkı

Eskişehir’in sazova ilçesinde yer alan Bilim parkı’nın içinde masal şatosu, bilim deney merkezi, amfi tiyatro, açık hava konser alanı mevcuttur. Ayrıca Bilim ve sanat parkında büyük yapay göletler, şık restoranlar ve  cafelerde bulunmaktadır. Özellikle bilim ve sanata ilgi duyan kişiler bu parkı Eskişehir’de gezilecek yerler listesine mutlaka eklemelidir.

Kentpark

Eskişehir’in yapay plajına ve denizine sahip olan Kentpark Eskişehir’de yüzmek isteyenler için ideal bir yerdir. Ayrıca Kentpark’ta yeşil alanlar, çok güzel cafeler ve restoranlarda bulunmaktadır.

Kanatlı avm

Eskişehir merkezde Kızılcıklı Mahmut Pehlivan caddesinin başında bulunan Kanatlı avm gerek mimarisi nedeniyle gerekse konumu nedeniyle çok güzel bir alışveriş merkezidir. Kanatlı avm’nin içinde marka mağazalar, yemek ve cafe dukkanları, sinema ve bowling salonları bulunmaktadır.

Odunpazarı Modern müzesi ve Cam Müzesi

Eskişehir müze açısından çok zengin bir şehirdir. Yılmaz Büyükerşen balmumu müzesi dışında odunpazarı modern müzesi de özellikle çağdaş ve modern sanat eserlerinin sergilendiği bir müzedir. Gene odunpazarı bölgesinde bulunan cam müzesinde de camdan yapılmış değişik eserler sergiilenmektedir.

Haller Gençlik Merkezi

Eski bir sebze meyve halinin restore edilmesiyle meydana gelen Haller gençlik merkezinde hem hediiyelik eşya satan dükkanlar hem de canlı müzik yapan mekanlar vardır. Haller gençlik merkezi capcanlı, hareketli bir iç dizayna sahiptir.

Şelalepark

Eskişehir’in şahin tepesi denilen bölgesinde yer alan şelalepark’ın  en önemli özelliği Eskişehir’i tepeden gören güzel manzaraya sahip olmasıdır. Eskişehir’de Gezilecek Yerler  Özellikle akşamları bu manzara büyüleyicidir. Şelalepark’ta bir çay bahçeşi ve restoranda buluunmaktadır.