1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Eskişehir Gezi Rehberi

Eskişehir Gezi Rehberi
Eskişehir Gezi Rehberi
0

Eskişehir Gezi Rehberi Eskişehir İç Anadolu Bölgesinin en güzide şehirlerinden ve en kalabalık şehirlerinden yirmi beşinci şehridir. Öğrenci kenti olarak da bilinen Eskişehir met ,nuga helvası  ve leblebi unu kurabiyesiyle meşhurdur. Peki bu güzel şehirde nerelere gidilmeli ,mutlaka görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken yerler nerelerdir ?

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı

Sazova  parkı yapımından hemen sonra büyük bir üne sahip oldu ve herkesin dikkatini çeken bir yer haline geldi. Türkiye’nin en güzel parklarından biri olan Eskişehir’in Disneylandı lakabıyla bilinen Sazova özellikle çocukların ilgisini çekiyor. Ayrıca yetişkinlerinde eğlenceli vakit geçireceği yerler olup zaman zaman sizi de çocukluğunuza götürecek. Yaklaşık 400 metrekare yerde olan Sazova  masal şatosundan korsan gemisine ; göletinden  hayvanat bahçesi ve eti sualtı dünyasına; Japon bahçesinden Sabancı  uzay evine kadar birçok zenginlikleriyle sizleri karşılayacaktır.

Odunpazarı  Modern Müzesi

Eskişehir’in Tarihi  Odun pazarı  Modern Müzesinde tarihi Odun pazarı evlerinin de yer aldığı müzedir. Özellikle ziyaretçilerin büyük ilgisi altında olan tarihi müze prestijli sanat yayınlarından ARTnews tarafından en iyi 25 müzesi arasına girmiştir. Kengo kuma and Associates tarafından mimarisi tasarlanan müze sanatseverlerin ve turistlerin odağı altında . Eskişehir’de mutlaka ziyaret edilmesi gerekenler listesinde yer almalıdır.

Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykelleri Müzesi

19 mayıs 2013 yılında Eskişehir de ziyaretçilerine ev sahipliği yapan Yılmaz Büyükerşen Balmumu  müzesi Türkiye’nin ilk balmumu müzesidir .Bu müzede başta Atatürk ve ailesi olmak üzere Osmanlı imparatorluğu padişahları ,yazarlar ve bir çok sanatçımız kısaca  unutulmayacak tarihi ve kültürel karakterlerin balmumu heykelleri yer almaktadır. 3 milyona aşkın ziyaretçisi olan bu müzede canlı olarak tarih sahnesinde bulunmaktadır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve  İsmet İnönü’nün kendi ses ve hareketleriyle , Kurtuluş savaşına ait belgeseller sizlere kısa tarih yolculuğuna çıkartacaktır.

Haller Gençlik Parkı

Eskişehir’de bulunan tarihi bir yer olan haller gençlik parkı yaş sebze ve meyve hali binası olup gençlik parkı ve gençlerin gözdesi haline gelmiştir. Hediyelik eşyalar alabileceğiniz küçük  dükkanlar, büfeler, kafeler ve barlar bulunmaktadır . Eskişehir Gezi Rehberi Ayrıca  sergi salonu kitapevi bulunmakta ve kültür sanat etkinlikleri zaman zaman yapılmaktadır . Nostaljik ve tarih hava kokan bu eşsiz yerde arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz , oturup çay kahve içip dinleneceğiniz harika bir yer özellikle Mazlumlar muhallebicisinin sütlü tatlılarıyla meşhur olan Haller Gençlik Parkını mutlaka ziyaret etmelisiniz

Kentpark

Türkiye’nin ilk yapay plajı olarak bilinen Kentpark gerçek deniz kumu ile donatılmış bir plaj olup özellikle Eskişehirlilerin ve dışardan gelen misafirlerin gözde yerlerindendir. Huzur bulmak isteyenlerin kesinlikle Akdeniz sahillerini aratmayacak Kentparkı ziyaret etmesi gerekiyor. Günlük yaşantımızın bütün streslerinden uzak durmak için bu park harika bir yer olacaktır. Eskişehir Gezi Rehberi Botanik kafelerde gölette yüzen ördekler eşliğinde  keyifle zaman geçireceksiniz. Ayrıca çocuğu olan ebeveynler için de harika bir haberimiz var. 350 metre uzunluğunda olan yapay plajın yanında çocuklara özel 2 açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Ayrıca  burada çocuklara özel at eğitimi ,havuzda yüzme dersleri verilmektedir .