1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Yedigöller Gezi Rehberi

Yedigöller Gezi Rehberi
7 göller harikası
0

Yedigöller Gezi Rehberi Yedigöller ülkemizin adeta saklı kalmış cennetlerinden biridir. İçeresine girdiğinizde doğanın eşsiz manzarasına adeta aşık olacaksınız.

Yedigöller Gezi Rehberi

Değerli nereyegitsek.net ziyaretçileri sizler için, Yedigöller içereği hazırlamış durumdayız. Umarım yazımızı beğenir ve yayımlarsınız, gerçekten yayımlarsanız mutlu olururuz. Yedigöller Gezi Rehberi ile sizlere kaşif olmaya hazırsanız hadi bu güzel doğa harikası görmeye gidin.

Yedigöller Gezilecek Yerler

Buraya geldiğinizde daha girer girmez görmüş olduğunuz manzara sizi büyüleyecektir. Temiz havası, kuş cıvıltıları, daha önce hiçbir yerde görmediğiniz manzarası ile buradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Yedigöller Gezi Rehberi İlk hayranlığı atlattıktan sonra bölgede bulunan büyüklü küçüklü 7 gölleri gezmeye başlayabilirsiniz. Giderken yanınıza mutlaka rahat kıyafet ve yürüyüş ayakkabısı almalısınız. Hangi mevsim giderseniz gidin lütfen tedarikli olun. Örneğin yazın gidiyorum diyerek yanınıza uzun kollu bir şeyler almayı ihmal etmeyin.

Yedigöller Nerede? 

Yedigöller Nerede? Bolu ilimizin kuzeyinde Karadeniz Bölgesi’nin batısında yer almaktadır.

Büyükgöl

7 göllerin adında da anlaşılacağı üzere en büyüğüdür. İçeresinde birçok balık türünü barındırmaktadır.

Seringöl

Büyükgöl’ün daha yukarısında yer almakta olup bu gölde de birçok balık çeşidini görmek mümkündür.

Deringöl

En derin göldür. Bu gölde avlanmak isteyenler için bir yasak bulunmamaktadır. Derinlik gölün birçok noktasında 10 metreyi aşmaktadır.

Yedigöller Ne zaman Gidilmeli?

Yedigöller’e aslında yılın tüm zamanları gitmek mümkündür. Bölgede alışılmışın dışında bir manzara olduğundan yazın ayrı kışın ayrı bir güzelliği bulunmaktadır. Kışın kar yağdığında her yer adeta beyaz bir örtüye bürünür. Soğuk havaya aldırış etmeksizin kış aylarında da buraya yoğun ilgi bulunmaktadır. Ancak kışın milli parka ulaşım yollar kapandığından sıkıntı olabilmektedir.

Kışın çok üşürüm üstelik kar hiç bana göre değil diyorsanız sonbaharda gitmenizi öneririz, hem fazla üşümemiş olursunuz hem de doğada kahverenginin tüm tonlarını görme imkanınız olur. Sararan yaprakların görünümü karşında insan kendini büyülenmiş hissediyor. Tabi ki bu bölgenin yaz ayında da büyüleyici olduğunu söylememize gerek yok. Kuş cıvıltılarından yanınızdaki arkadaşlarınızın seslerini bile duymakta zorlanıyorsunuz.

Yedigöller’e gitmişken mutlaka alabalık yemeden dönmeyin. Bölgede çok güzel alabalık yiyeceğiniz tesisler bulunmaktadır. Milli park ülkemizin ilk alabalık üreten istasyonu olmuştur. Bu nedenle her zaman taze balığınızı tüketebilir, isterseniz mangalınızı yapabilirsiniz. Ancak ben balığımı kendim tutup kendim pişirmek istiyorum diyorsanız avın serbest olduğu gölde isterseniz balık da tutmanız mümkündür.

Yedigöller Nerede Kalınır?

Milli parkın içerinde çadır kurabilir kamp yapabilirsiniz. Çadır hayatından hoşlanıyor iseniz özellikle yaz mevsiminde burada kamp yapmak sizin için ideal olabilir. Aynı zamanda park içerinde butik oteller, bungalovlar mevcuttur. Yedigöller Gezi Rehberi İnternetten araştırma yaparak bütçenize en uygun olan konaklama seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Yedigöller Gece Hayatı; buraya gelen insanlar şehir hayatının gürültüsünden, karışıklığından kaçan insanlar olduğundan burada gece kulübü, disko, bar tarzında yerler görmeyi beklemeyin. Burada hava karardığında yapabileceğiniz en güzel şey göl kenarında yürüyüş olacaktır. Ayrıca hava kararmadan önce güneşin batışını izleyebilir, dinlenmeniz için kendinize bir fırsat yaratabilirsiniz. Kalabalık bir arkadaş grubu ile gitmişseniz akşamları izin verilen yerlerde ateşinizi yakabilir gitar eşliğinde şarkınızı söyleyebilir, yıldızları seyrederek romantik bir gece geçirebilirsiniz.

Yedigöller Foto Galeri