1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Kartepeye Nasıl Gidilir

Kartepeye Nasıl Gidilir
kartepeye nasıl gidilir
0

İstanbulumuz Kartepe’ye en yakın şehirlerden birtanesidir. Bu hususta en önemli ulaşım şekli karayolunu kullanabilmektedir. Yaklaşık olarak bir buçuk saatlik bir yolculuğunuz sizi kayak noktasına ulaştırabilecektir, Kartepeye Nasıl Gidilir Yeni yapılan Yapılan yollar ve kış sezonunda hava koşulları durumuna göre sıklaştırılan denetimler ile çok rahatlıkla tatilinizin keyfine varıp tatilinize başlayabilirsiniz.

Kendi Aracınızla Kartepeye Nasıl Gidilir : Aslında en iyi ulaşımı kendi aracınızla yapabilirsiniz. Avrupa ya da Anadolu yakasından 2 saatlik bir zamanda mu enfes kartepe dağ tesisinize ulaşmış olursunuz. Öncelikle Üsküdar- Harem sahil yolu boyunca ilerlemeniz gerekir. Çevre yoluna ayrılın. TEM otoyolundan İzmit (batı) çıkışını geçtikten hemen sonra İzmit (doğu) çıkışı ve altındaki Kartepe tabelasını takip etmeniz gerekmekte Kartepeye Nasıl Gidilir Gişenin hemen çıkışında ise 50 metre kadar ileride çatalda sağa sapmanız gerekecek . Ana yola çıktığınızda 100 metre ilerideki tali yola çıkmanız gerekiyor. Maşukiye merkezi ve Kartepe levhasını göreceksiniz. Takip ettiğinizde bölgeye varmış olacaksınız. Yaklaşık 130 km civarında olması gerekiyor.

Otobüs İle Karteye Ulaşım: Efe Tur, İzmit Seyehat, Kamil Koç ve Metro gibi otobüs şirketleri Harem, Ataşehir ve Esenler otogarlarından her gün düzenli olarak seferler gerçekleştiriyorlar . 1 saatlik konforlu bir yolculukla tatil bölgenize ulaşabilmekte tatilinize başlaya bilmektesiniz.

Deniz Yolu İle Kartepe ye Ulaşım: İstanbul’dan deniz yolu tercihi ile ulaşım imkanınız şu şekilde bulunuyor; öncelikle Yeni kapı Yalova arasında seyreden feribot seferlerinden biletinizi almanız gerekecek  sonrasında 73 km’lik bir yolculuk yapacaksınız. Karayolundan daha fazla süren deniz yolunu genellikle macera severler vede sporcular ya da farklı bir deneyim yaşamak isteyen gezginler tercih edebilirler.

Hava Yolu İle Kartepeye Gitmek: Şehir merkezine ONBEŞ km uzaklıkta bulunan Cengiz Topel Havalimanı bölgenin iç hatlar terminalidir. Fakat 2010 yılında kapandığı için buraya uçakla ulaşmanız mümkün olamayacaktır. Kartepeye Nasıl Gidilir Hangi tarihte açılacağı bellirsizliğini koruyan  işletmenin şimdilik ulaşıma kapalı olduğunu bildirmemde fayda var siz diğer yolları tercih etmeniz gerekiyor şimdilik uçak mümkün olmuyor

Tren İle Kartepe Varmak: Eğer Demir yolunu tercih ederseniz Haydarpaşa Gar’ ından veya herhangi bir istasyondan yolculuğa başlayabilirsiniz. Ancak Haydarpaşa seferleri bir süreliğine sonlandırıldığı için diğer durakları kullanmanızda fayda olacaktır. Maşukiye’de indikten sonra otobüs, minibüs ve taksi ile seyehatinize devam edebilirsiniz.