1. Anasayfa
  2. İstanbul

Silivri Gezi Rehberi

Silivri Gezi Rehberi
Silivri Gezi Rehberi
0

Silivri Gezi Rehberi Antik Çağ’daki adı Selybria olan Silivri ilçesi, doğal bir limanı bulunmasının yanı sıra önemli ticaret noktaları üzerinde bulunduğundan dolayı tarih boyu her dönemde önemli bir yer edinmiştir. Osmanlılara, Romalılara, Makedonlara birçok medeniyete ev sahipliği yapan yerdir, Silivri.

Günümüzde Silivri’de ikamet eden vatandaşlar, geçimlerini hayvancılık, balıkçılık gibi faaliyetlerle sağlamaktadır. Tatil yapmak için olduğu kadar günübirlik geziyi tercih eden vatandaşlar içinde hem sevip hem de dinlenebilecekleri bir alana sahip olan Silivri’nin 45 km boyunca uzanan sahil alanında doğal alanlar mevcut.

Silivri Gezilecek Yerler

Mimar Sinan Köprüsü ve Mimar Sinan Heykeli, surlar, kapılar, yazıtlar, tuğla damgaları, camiler gibi Silivri Gezilebilecek Yerler listesi tarihin anılarını taşıyan birçok nadide esere ev sahipliği yapması yanında sahil şeridi boyunca ücretsiz plajlarıyla küçük yaştakilerinde rahatlıkla yüzebileceği temiz ve güzel bir denize mevcuttur. Tüm kıyı boyunca turistlerin genellikle kullandığı sembolik tren dışında araç trafiğine kapalı bir alan olmaktadır.

Silivri Nerede?

İstanbul’dan otobüs vasıtasıyla gidecekler için farklı bölgelerden belli aralıklarla otobüs seferi bulabilirsiniz. Oraya nasıl kolay bir şekilde giderim diye soranlar Kendi özel araçlarıyla gelecekler ise Kumburgaz veya Tem Otoyolu üzerinden sahil yolunu kullanılarak kolay bir ulaşımla gelebilirler.

Silivri Nerede, İstanbul dışından uçak vasıtasıyla gelecek olan tatil severler için ise Atatürk Havalimanına 60 kilometre uzaklıktadır ama günümüzde bu havalimanı yolcu uçuşlarına kapalıdır. Silivri’ye ulaştıktan sonra da bölgeyi daha rahat ve kolay gezebilmek için bir araç kiralamanız da mümkündür. Silivri, Marmara Bölgesinin incisi İstanbul’un bir ilçesi olmaktadır. İl merkezinin 67 km batı bölgesinde karayolu üstünde bulunmaktadır.

Silivri’ye Ne Zaman Gidilmeli?

Ayriyeten yaz ayında iskeleden düzenlenen Avşa Adası ziyaretine de feribotla katılabilirler. Silivri’ye gideceklerin Silivri ne zaman gidilir? Sorusuna cevabımız; tatile gidecek olan vatandaşlar bahar mevsimini veya yaz mevsimini tercih ederlerse hem plajın hem denizin hem de sahil boyu uzanmakta olan mavinin ve yeşilin bir arada olduğu kafeler ve restoranların tadını doyasıya çıkarabilirler.

Silivri’de Nerede Kalınır?

Silivri ilçesinde birden fazla tatil köyü, pansiyon, otel gibi konaklama yerleri vardır. 2 kişi için ortalama fiyatlar 80 ila 100 lira arasında olup gayet makuldür. Silivri Gezi Rehberi Şayet tek başınıza bir tatil yapmayı düşünüyorsanız 50 TL gibi ücretle de yer bulabilirsiniz. Eğer daha lüks ve avantajları fazla bir yerde tatil yapmak istiyorsanız da fiyatlar o ölçüde artmakta. Tatili bir kır evinde geçirmek isteyen vatandaşlar da 2 kişilik bir oda için yaklaşık 1000 TL ödemekte diyerek Silivri Nerede Kalınır? Sorusunun cevabını vermiş olalım.

Silivri Gece Hayatı

Pek aktif olmasa da Silivri gece hayatı özellikle yaz aylarında sahil bölümünde balıkçılar ve limanın uç tarafındaki kafeler, canlı müzikleriyle tatil severleri canlı tutmaya çalışmaktadır.