1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır

Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır
Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır
0

Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır Muğla’nın ilçesi olan Bodrum Türkiye’nin önemli turizm merkezi haline gelmiştir. Kendine has özellikleri olan Bodrum Sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan turist çeken bir ilçedir. Muğla’nın batı köşesinde yer alan Bodrum, Ege Denizi ile çevrelenmiştir.

Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır

Beyaz evleri, pembe çiçekleri ile görenlerin ilgisini çeken Bodrum, medyada genellikle pahalı olması ile de yer almaktadır. Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır Ancak her bölgede olduğu gibi Bodrum’da da uygun fiyatlarla tatil yapmak mümkündür.

 Bodrumda Kalınacak Ucuz Yerler

Bodrum’da kış ayları dışında ucuz tatil yapmak isteyen kişiler için kalacak yer çeşitliliği mevcuttur. Şehir merkezinden daha uzak olan Gümbet gibi yerleşkelerde otel fiyatları daha uygun olmaktadır. Bunun yanında apart tarzı odalar da dört kişinin konaklayacağı genişlikte ve daha ucuzdur. Aynı şekilde Milas yolu üzerinde ya da şehir merkezinden 75 ile 100 km uzaklıkta bulunan bungolov evler de otel fiyatlarına göre daha ucuzdur. En ucuz Bodrum tatili ise kamp alanlarında konaklamaktır. Tatil, çadırı olanlar için daha da ucuz fiyata gelebilecektir.

 Bodrum’da Plajlar

70’e yakın mavi bayrağa sahip olan Bodrum, ücretsiz plajlara da ev sahipliği yapmaktadır. Eğer bir otelde konaklıyorsanız otelin plajından ücretsiz yararlanabilmektesiniz. Ancak otel haricinde konaklayanlar için de ücretsiz halk plajları bulunmaktadır. Turgutreis Plajı, Peksimet Plajı ve Gümbet Plajları ise diğer plajlara göre daha ucuz şemsiye ve şezlong kiralanabilecek yerler arasındadır.

 Gezilecek Yerler ve Yemek

Bodrum, deniz ve güneş tatilinin yanı sıra tarihi ve kültürel yapıları ile de ön plandadır. Tarihi Bodrum Kalesi müze kart ile gezilebilecek oldukça büyük bir arkeoloji müzesidir. Kale içerisinde oklarla yönlendirilerek çok rahat dolaşabileceğiniz tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Kalenin biraz ilerisinde Zeki Müren’in müze olan evi bulunmaktadır. Yine cüzi bir rakamla bu evi ziyaret edebilirsiniz. Bodrumda Ucuz Tatil Nasıl Yapılır Bodrum Kalesi’nden Gümbet’e giderken tarihi bir anfi tiyatro bulunmaktadır. Yaz aylarında bu anfi tiyatroda konserler ve festivaller düzenlenmektedir. İster konserlere katılabilir, isterseniz gündüzleri tarihi kalıntıyı gezebilirsiniz. Bodrumda her keseye göre yemek yenecek alanlar mevcut. Lüks restoranlar dışında cafe tarzı yerlerde gözleme, tost gibi aperatifler ya da burger markalarının bulunduğu restoranlar mevcuttur.