1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

 Giresunda Gidilecek Yerler

 Giresunda Gidilecek Yerler
Giresun Gezi Rehberi
0

Giresun’da Gidilecek Yerler Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde bulunan illerden biri olan Giresun eşsiz bir doğa örneğidir. Dört bir yanı yeşillik, orman olan Giresun insanın ruhunu huzura kavuşturur. Yeşillik seven biriyseniz mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Giresun’a ilk defa geliyorsanız eğer bundan sonra her fırsatta gelip bu eşsiz doğayla iç içe olmak isteyeceğinizden şüphem yok. İçinizin huzurla dolup taşacağı bu memleket gezilecek yerler ve tadılacak yöresel lezzetlerle doludur.

 Giresun Gezi Rehberi

İlk olarak kesinlikle Giresun Kalesine gitmelisiniz. Giresun’un o eşsiz doğal güzelliğini yüksekten gözler önüne seren Giresun Kalesi, misafirlerin ilgi odağı halindedir. Tarihi çok eskiye dayanan bu kale gerçekten görülmeye değer bir hazinedir. Burada manzaranın keyfini yaşarken çok estetik duran fotoğraflar da yakalamanız mümkün. Girişi ücretsiz olan bu kaleyi kesinlikle görmeden gitmeyin. Gittiğiniz yerde müze gezmeyi seviyorsanız eğer kesinlikle Giresun Müzesine giderek, bu eski tarihe dayanan yapıyı inceleme fırsatı yakalamalısınız.

 Giresun Gezilecek Yerler

Bir başka doğal güzellik olan Giresun yaylaları da oldukça büyüleyici ve görülmesi gereken yerlerdendir. Kümbet Yaylası, Sis Dağı Yaylasına giderek buralarda da fotoğraf çekilmeyi unutmayın. Kümbet Yaylası’nda düzenlenen etkinliklere denk gelirseniz oldukça keyifli vakit de geçirirsiniz. Giresun’da Gidilecek Yerler  Giresun’a gitmişken çok eski dönemden kalmış olan kiliselere uğramayı da unutmayın. Meryem Ana Kaya Kilisesi de oldukça merak uyandırıcı bir tarihi barındırmakta.

 Giresunda Hangi Etkinlik Yapılır?

Adrenalin bağımlısı olduğunuzu düşünüyorsanız Giresun’da size göre mükemmel bir aktivite var. Tüm Giresun doğasını görürken Yamaç Paraşütü yapabilirsiniz. Hem doğayı seyrederken hem de korkuyu derin bir şekilde hissedebilirsiniz. Daha sakin aktivitelerden hoşlanan bir gezginseniz doğanın mükemmelliğini sunan bu şehirde kamp yapmak tam size göre olmalı. Giresun Gezi Rehberi Kamp için yaylalara gidebilirsiniz. Giresun denince akla Karadeniz geldiğinden su sporlarını da denemek isteyebilirsiniz. Giresun’un ırmağı, deresi su sporları için uygundur ve buralarda rafting yapılmaktadır.

 Giresunda Ne Yenmelidir?

Giresun yöresel lezzetleri de oldukça önemlidir. Giresun’da Karalahana Çorbası oldukça popüler ve sevilen bir yemektir. Karalahana Sarması da sık sık yapılıp, tüketilmektedir. Karadeniz illerinden biri olan Giresun için tabii ki balık da vazgeçilmezlerdendir. Fasulye Turşusu Kavurması, Görele Pidesi, Isırgan Çorbası da Giresun’u tam anlamıyla yansıtan yemeklerdir. Kısacası Giresun doya doya yaşanması gereken önemli bir şehirdir.