1. Anasayfa
 2. Nereye Gitsek

Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri

Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri
0

Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey 

Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Sadece Güney Doğu Asya’da değil, tüm dünyada da adını duyurmayı başaran Singapur, oldukça ticari ve turistlik ülkelerden biridir. Singapur küçük bir ülke olsa da gezilip görülecek birçok eğlence ve alışveriş merkezi, doğal ve mimari yapısı bulunmaktadır. Aslan şehri olarak da bilinen Singapur’un başkenti de Singapur’dur. Çünkü ülke küçük olduğu için kendisinden başka şehri bulunmamaktadır. Ülkenin resmi dili ise Malayca ve İngilizcedir.

Ülkenin kendisine ait 40’ yakın adası bulunmaktadır. En küçük ülke unvanına sahip olan ülkede 4 bölgeden oluşmaktadır. Singapur’a ilk kez gidecek olan kişiler bazı konular hakkında bilgi edinmek ister. Özellikle vize işlemleri oldukça kafa karıştırıcıdır. Singapur gezi rehberi ve vize işlemleri hakkında her şey yazımızda sizlerle.

Singapur Yeme/İçme Kültürü

Singapur yeme/içme kültürü en çok merak edilen konulardan biridir. Hint ve Çin mutfağından etkilenen Singapur mutfağı oldukça lezzetlidir. Ülkede yaşayan Müslümanlar ise daha çok Malezya yemeklerinin satıldığı seyyar büfeleri tercih etmektedir. Ülkede Çin ve Hint yemekleri Singapur’un kendi kültürüne göre servis edilmektedir. Bu iki kültürün yemekler kültürleri bir araya getirilerek yeni lezzetler oraya konmaktadır.

Ülkede yemekler oldukça baharatlı tüketilmektedir. Singapur’da en çok tüketilen baharatlardan biriyse köridir. Hokkıen Mee; karidesle beraber kızartılan bir noodle yemeğidir. Stay; şişe dizilerek ızgarada pişirilen etin yerfıstığı sosuyla servis edildiği yemektir. Roti Prata; un, su, yumurta ve yağ ile hazırlanan ve köri sosu, şeker ve süt ile servis edilen pankekdir. Bu yiyecekler ülkede oldukça sık tüketilen meşhur yemeklerdir.

Ülkede kahveler ve çaylar yerel isimleri ile söylenmektedir. Sütlü ve şekerli çay Teh, bol sütlü çay ise Teh- C’dir. Şekersiz çay ise Teh- Kosong olarak söylenmektedir. Aynı şekilde Kahve Kopi, sütlü kahve ise Kopi- C’dir.

Bu ülkede pişen yemeklerin en büyük özelliklerinden biri de çabuk pişmeleridir. Bütün yemekler özel tavalarda ve yüksek ateşte pişirilmektedir. En zor pişen yemekler bile çok kısa sürelerde hazır olmaktadır. Bu mutfakta çok çeşitli baharatlar kullanılmaktadır. Yemekler bol baharatlı, acılı, tatlı ve ekşi soslar ile hazırlanmaktadır. Yemekler az pişirildikleri için vitaminlerini kaybetmemektedir. Yine bu ülkede yemekler az yağlı yapıldığı için oldukça sağlıklıdır.

Bu ülkenin mutfağın her çeşit meyve ve sebze kullanılmaktadır. Bu mutfakta tatlı kültür de oldukça gelişmiştir. Ancak tatlılar bizim bildiğimiz şerbetli ve ağır tatlılar değildir. Burada tatlılar su kestanesi ve mango gibi meyvelerden hazırlanan hafif tatlılardır.

Singapur Ucuz Mu?

Singapur’a ilk kez gidecek olan kişilerin merak ettikleri bir soru vardır. Singapur ucuz mu? Ülkede ekonominin büyük bir kısmı ticarete dayanmaktadır. Ülkede işsizlik oranı oldukça düşüktür. Ticaretin yanı sıra turizmde ülkenin en büyük geçim kaynaklarından biridir. Yapılan birçok araştırmada Singapur dünyanın en pahalı ülkeleri arasında yer almaktadır.

Ülkeye gittiğiniz zaman göreceksiniz ki ülkede kullanılan para birimi Singapur Dolarıdır. Siz ülkeye Amerikan Doları ile gitmişken ülkede Singapur Doları ile karşılaşıyorsunuz. Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri  Bu nedenle alışveriş yaparken aldığınız ürünün Singapur Doları mı yoksa Amerikan Doları mı olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Singapur ziyaretinizin maliyetini azaltmak istiyorsanız ülkeye turlar ile gitmeniz çok daha uygun olacaktır. Singapur uçak biletleri bile çok pahalıdır. Bu nedenle tura katılarak tek bilet fiyatına 4 farklı şehir görmüş olursunuz.

Singapur’a Ne Zaman Gitmeli?

Ekvatorun 137 kilometre uzağında bulunan Singapur’da nem oranı ve hava sıcaklıkları yıl boyunca yüksektir. Nem oranı yüksek olduğu sıcaklıkların fazla olduğu ülkeye gidiş zamanı oldukça önemlidir. Peki, Singapur’a ne zaman gitmeli?

Sıcaklıktan hoşlanmayan kişiler için Singapur iyi bir seçenek değildir. Ülkeye gitmek için tercih edilen aylar ise mayıs ve temmuz ayıdır. Bu aylarda ülkede turist oranı oldukça yüksektir. Yağmurlara yakalanmak istemiyorsanız bu aylarda seyahat etmek çok iyi bir zamandır. Ancak ben yağmur severim diyenlerdenseniz ekim ve mayıs ayı arasında ülkeye gitmeniz gerekmektedir.

Singapur’da Başlıca Gezilecek Yerler

Singapur Asya ülkelerinin özelliklerini pek taşımamaktadır. Singapur küçük bir ülke olmasına karşın gezilip görülecek bir sürü yeri bulunmaktadır. Ülkeye gitmeden önce gezilecek yerlerin listesini hazırlamanızı tavsiye ederiz. Peki, Singapur’da gezilecek yerler nerelerdir?

Merlion Heykeli, Singapur’da başlıca gezilecek yerler arasında yer almaktadır. 8,6 metre uzunluğundaki bu heykelin yarısı balık yarısı ise aslandır. Bu heykel ülkenin simgesi olarak kabul edilmektedir. Singapur kelimesi İngilizcede “Lion City” yani aslan şehir kelimesinden gelmektedir. Heykelin ağırlığı ise yaklaşık 70 tondur. Singapur’ gelmişken ülkenin simgesi ile resim çektirmeden dönmek olmaz.

Marina Bay, 2010 yılında açılan ve ülkenin diğer bir sembolü olan yapıdır. Marina Bay ülkenin en meşhur otellerinden biridir. Otelin bir gezi listesinde ne işi var diyebilirsiniz. Ancak burası otel olarak adlandırılsa bile aslında burası dev bir komplekstir. Kompleksin içerisinde otel haricinde restoranlar, alışveriş merkezi ve gösteri merkezi bulunmaktadır. Marina bay otelinin en dikkat çeken özelliği ise tepede yer alan yüzme havuzudur. Burada yüzerken adeta sonsuzlukta yüzüyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Zaten havuzun adı da Sonsuzluk Havuzudur.

Sentosa Adasını da ülkeye gelmişken mutlaka ziyaret etmelisiniz. Adanın içerisinde birçok gezi noktası ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Bu ada şehrin güneyinde yer almaktadır. Singapur’da turistlerin en çok uğradıkları yerlerden biri olan bu eğlence adasında aradığınız her türlü eğlenceyi bulabilirsiniz. Sentosa Adasında; uçuş simülatörü, Tiger Sky Tower seyir kulesi, sörf havuzu ve müze gibi birçok aktivite alanı bulunmaktadır.

Gardens by the Bay, ülkenin 101 hektarlık alanına kurulmuş en orijinal parkıdır. Bu parkta yeşilin her tonunu bulabilirsiniz. Üstelik parkta görmeniz gereken birçok ilginç bölüm bulunmaktadır. Burada ağaçlar arasında yapılmış özel platformlar yer almaktadır. Bu platformda gezmenin ücreti ise 8 Singapur Dolarıdır. Parkın en güzel etkinlikleri ise akşam 19:45 ve 20:45 aralarında düzenlenmektedir.

Chinatown, ülkenin en renkli mahallelerinden biridir. Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri  Çin mahallesi olarak da bilinen bu mahallenin yaklaşık %70’ini Çin halkı oluşturmaktadır. Mahallede Çin kültürünü anlatan Chinese Heritage Center isimli bir müze bulunmaktadır. Yine bu mahallede Buddha Tooth Relic ve Mariamma Temple adında tapınaklar bulunmaktadır. Çin kültürünü merak eden kişiler Singapur’daki bu mahalleye mutlaka uğramalıdır.

Buddha Tooth Relic Temple and Museum, ülkenin en meşhur tapınaklarından biridir. Bu tapınağın girişi ücretsizdir. Tapınağa ibadet saatlerinde giderseniz birçok ibadet eden insan göreceksiniz. Tapınakta fotoğraf ve video çekmede bir kısıtlama bulunmamaktadır. Tapınakta kendinize bol bol hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Tapınağın dış görüntüsü de en az içerisi kadar etkileyici.

Orchad Road, Singapur’da gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğa sahip olan cadde sadece Singapur’un değil aynı zamanda dünyanın en önemli caddelerinden biridir. Caddenin önemini belirleyen en önemli unsursa cadde boyunca yer alan alışveriş merkezleridir. Alışveriş tutkunları için muhteşem bir yer olan caddeyi mutlaka görmeniz gerekmektedir.

Singapur Botanik ve Orkide Bahçesi, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan ve Asya’nın en güzel bahçelerinden biridir. Şehir gürültüsünden uzakta bulunan bu bahçe 1859 yılında kurulmuştur. Kafa dinlemek için oldukça ideal olan bu bahçede 1200 türde orkide bahçesi yer almaktadır. Parkta buluna hediyelik eşya bölümünden de sevdiklerinize çok güzel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Havalar yağmurlu iken bu parka gitmenizi tavsiye etmeyiz. Çünkü yağmurlu havalarda parkta gezmek oldukça sıkıntılı.

Singarope Flyer, Singapur’da olduğu kadar dünyada da ünlü bir dönme dolaptır. 165 metre yüksekliğe sahip bu dönem dolap, dünyanın en yüksek dönme dolabı unvanına sahiptir. Dönme dolaba sadece seyir amaçlı binilmemektedir. Dolap içerisinde birçok tur seçeneği mevcuttur. Dönme dolapta dilerseniz yemek turlarına katılabilirsiniz. Bu dönme dolapta 1 tur tam 30 dakika sürmektedir. Dönme dolabın ücreti ise 33 Singapur Dolarıdır.

Singapur’da Nerede Kalınır?

Dev gökdelenlerin ışıklandırdığı bu şehir her sene milyonlarca turist ağırlamaktadır. Durum böyle olunca ülkedeki konaklama hizmetleri de oldukça gelişmiştir. Singapur’a geldiğiniz zaman ülkede birçok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Birçok kişi konaklama yerini şehir merkezine yakın seçmek ister. Şehre yakın konaklama merkezleri diğerlerine göre biraz daha fiyatlı olabilir. Ancak ülkede her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. Peki, Singapur’da nerede kalınır?

Singapur’a geldiğiniz zaman konaklayabileceğiniz otellerden bazıları şunlardır:

 • Pan Pacific Singapore: Otel şehir merkezine yakın bir konumda yer almaktadır. 5 yıldızlı bu otelde sigara içilmeyen odalar, havuz, spor merkezi, spa ve ücretsiz internet gibi hizmetler sunulmaktadır. Marina Bay bölgesinde yer alan otelin gecelik fiyatları ise 145 ile 220 Euro arasında değişmektedir.
 • Carlton Hotel Singapore: 5 yıldızlı bu otelde ücretsiz otopark, ücretsiz internet, sigara içilmeyen odalar, kahvaltı, spor merkezi, spa ve havuz gibi hizmetler sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 125 ile 150 Euro arasında değişmektedir. Otel City Hall bölgesinde yer almaktadır.
 • Parkroyal on Pickering: 5 yıldızlı otel Chinatown bölgesinde yer almaktadır. Otelde sigara içilmeyen oda, havuz, spor salonu, spa, ücretsiz internet, otopark ve kahvaltı gibi hizmetler sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 165 ile 205 Euro arasında değişmektedir.
 • Swissotel Merchant Court Singapore: Clarke Quay bölgesinde yer alan otel 5 yıldıza sahiptir. Otelde ücretsiz internet, otopark, sigara içilmeyen oda, spa, spor merkezi, havuz gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 125 ile 215 Euro arasında değişmektedir.
 • Mandarin Oriental, Singapore: Marina Bay bölgesinde yer alan otel 5 yıldıza sahiptir. Otelde Spa, ücretsiz otopark, ücretsiz internet, spor salonu ve sigara içilmeyen odalar gibi hizmetler sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 230 ile 250 Euro arasında değişmektedir.
 • The Great Madras: Otel Singapur’un Little India bölgesinde yer almaktadır. 4 yıldızlı bu otelde ücretsiz internet, kahvaltı, sigara içilmeyen odalar, havaalanı hizmeti, aile odaları gibi hizmetler sunulmaktadır. Daha uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız bu otel tam size göredir. Otelin gecelik fiyatları ise 75 ile 100 Euro arasında değişmektedir.
 • The Great Madras: Otel Singapur’un Little India bölgesinde yer almaktadır. 4 yıldızlı bu otelde ücretsiz internet, kahvaltı, sigara içilmeyen odalar ve havuz hizmetleri sunulmaktadır. Otelin gecelik fiyatları ise 110 ile 125 Euro arasında değişmektedir.

Singapur’da Ulaşım

Singapur’da ulaşım verimli ve temiz bir ağa sahiptir. Ülkeye gittiğiniz zaman şehrin her köşesine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkede esas ulaşım karadan yapılmaktadır. Ülkede bazı adalar dahil olmak üzere birçok yere karadan ulaşım sağlanmaktadır. Demiryolu da önemli ulaşım araçlarından biridir. Toplu hızlı transit ve hafif raylı transitler ülkede hizmet vermektedir.

Ülkede toplu taşıma araçlarında pay by distance sistemi bulunmaktadır. Yani gideceğiniz yere kadar ücret ödüyorsunuz. Çocuklar için ücret ise yaş ile değil boy ile belirlenmektedir. Boyu 0,9 metreden uzun olan herkes yetişkin kabul edilmektedir.

Singapur Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Özellikle ilk kez vize işlemleri yapacak kişiler vize işlemlerinin nasıl yapıldığını bilmemektedir. Singapur Umumi, Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlarda vize talep etmemektedir. Yani ziyaretiniz 30 günden kısa sürecekse ülkeye gitmek için vize almanıza gerek yoktur. 30 günden uzun kalacak kişiler vize almalıdır. Peki, Singapur vize işlemleri nasıl yapılır?

Singapur vizesi almak için ilk olarak seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Alacağınız vize türü evraklarınız hazırlarken önemlidir. Seyahat amacınızı belirledikten sonra internet üzerinden online vize başvuru formunu doldurmalı ve formun çıktısını alarak diğer vize evraklarınızın içine eklemelisiniz. Gerekli olan diğer evraklarda eksizsiz olarak tamamlanmalıdır. Belgeler hazırlandıktan sonra konsolosluktan randevu alınarak belgeler konsolosluğa iletilmelidir. Konsolosluklardan randevu almadan gitmemeniz gerekmektedir. Vize işlemlerinizin uzamaması için randevunuzu önceden almanız faydalı olacaktır.

Singapur Vize Evrakları Nelerdir?

Singapur 30 günden kısa süren ziyaretler için vize talep etmemektedir. Uzun süreli seyahatlerde ise vize alınması gerekmektedir. Peki, Singapur vize evrakları nelerdir?

Vize belgelerinizi hazırlamadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü her seyahat türünün vizesi ve bu vizelerin evrakları başkadır. Vize için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Singapur başvuru formu
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat belgeleri
 • Banka hesap dökümü
 • Gelir belgeleri
 • Nüfus kayıt örneği (tam vukuatlı)

Singapur Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Her ülke vize verirken bazı şartlar aramaktadır. Peki, Singapur vize başvuru şartları nelerdir?

Singapur vize talebinde bulunmak için vize başvuru formunu şahsi olarak doldurmanız gerekmektir. Evraklarınızı tamamlarken evraklarınızdan eksik olup olmadığına ve evraklarınızın tarihlerinin güncel olduğuna emin olmalısınız. Çünkü evraklardaki eksiklikler vize işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır.

Vize başvuru şartlarından biri de pasaportun son 10 yıl içinde düzenlenmiş olması gerekmektedir. 10 yıldan eski pasaport ile başvuranların talepleri kabul edilmeyecektir.

Singapur Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurusunda bulunan kişiler işlemlerin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak ederler. Peki, Singapur vizesi kaç günde çıkar?

Singapur vize başvuru işlemleriniz dosyanızda eksik bulunmaması halinde ortalama 10 ila 14 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Vize sonuçlanma süresi alacağınız vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda vize işlemlerinizin uzun sürebileceği ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle konsolosluğun yoğun olduğu günler ve resmî tatillerde bu süreç uzayabilmektedir. Bu nedenle vize işlemlerinizi seyahatinizden 25- 30 gün önce başlatmak çok iyi olacaktır. Yine dosyanızda bulunan eksikler ve evrak tarihlerinin güncel olmaması vize işlemlerinin uzamasına neden olacaktır.

Singapur Vize Ücretleri

Singapur vize ücretleri, alacağınız vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için vize merkezlerini arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Singapur vize ücretleri şu şekildedir:

Öğrenci vizesi: 50 Euro

Turistlik vize: 50 Euro

Aile ve arkadaş ziyaret vizesi: 50 Euro

Singapur’un Vize İstediği ve İstemediği Ülkeler

Singapur, 30 günden kısa süren ziyaretlerde Türk vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Singapur’un vize istediği ve istemediği ülkeler bulunmaktadır. Singapur’un vize politikası üç kısma ayrılmaktadır. Bu politika Vizesiz, Değerlendirme Seviyesi 1 ve Değerlendirme Seviyesi 2 olmak üzere üç gruptan oluşmaktadır. Ülkeye vizesiz girme hakkına sahip ülkeler şunlardır:

 • Tüm Avrupa Birliği Vatandaşları
 • Güney Kore
 • Norveç
 • İsviçre
 • Amerika Birleşik Devletleri

Değerlendirme Seviyesi 1 olan ülkeler ise şunlardır:

 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Beyaz Rusya
 • Çin
 • Gürcistan
 • Hindistan
 • Kazakistan
 • Kırgızistan
 • Moldova
 • Myanmar
 • Nijerya
 • Rusya
 • Tacikistan
 • Türkmenistan
 • Ukrayna
 • Özbekistan

Değerlendirme Seviyesi 2 olan ülkeler ise şunlardır:

 • Afganistan
 • Cezayir
 • Bangladeş
 • Mısır
 • İran
 • Irak
 • Ürdün
 • Kosova
 • Lübnan
 • Libya
 • Fas
 • Pakistan
 • Filistin
 • Suudi Arabistan
 • Somali
 • Sudan
 • Suriye
 • Tunus
 • Yemen

Singapur Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Singapur’a seyahat eden kişilerin merak ettikleri konulardan biri de Singapur vize başvuruları ne zaman açılacak? Pandemi nedeni ile başvurular bir süreliğine durdurulmuştu. Ancak şu anda bu yasak kalmış ve vize başvuruları yapılabilmektedir.

Singapur Vize Türleri

Seyahat amacınıza göre farklı vize türleri bulunmaktadır. Singapur için 8 farklı vize türü bulunaktadır. Seyahatinize çıkmadan önce hangi amaç ile ülkeye gideceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Singapur vize türleri şunlardır.

Singapur Turistik Vizesi

Singapur turistlik vizesi, 30 günü geçecek Singapur gezileri için talep edilen vize türüdür. Ziyaretiniz 30 günü geçmeyecekse vize almanıza gerek yoktur.

Singapur Ticari Vizesi

Singapur ticari vizesi, ülkeye ticaret amacı ile gelen kişilere verilen vize türüdür. Ülkede 30 günden fazla kalmayacaksanız vize almanıza gerek yoktur. Ancak 30 gün üzeri için vize almanız gerekmektedir. Singapur’a ticari amaçla gidebilmek için gidebilmek için Singapur’da ki kurumdan davet mektubu almanız gerekecektir. Vize başvuru formunuza bu belgeyi de eklemeniz gereklidir.

Singapur Fuar Vizesi

Singapur fuar vizesi, Singapur’a fuar için giden kişilerin aldıkları vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için gerekli evraklar ile konsolosluklara başvurulması gerekmektedir. Singapur’a fuar gezisi için gidebilmek için Singapur’da ki kurumdan davet mektubu almanız gerekecektir. Vize başvuru formunuza bu belgeyi de eklemeniz gereklidir.

Singapur Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Singapur Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Singapur’da akrabası veya yakınını ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Bu ziyaret 30 günü aşmamalıdır. Aynı zamanda vize başvurusu yapabilmeniz için sizi Singapur’a davet eden kişiden davetiye mektubu almanız gerekmektedir.

Singapur Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vize

Singapur Kısa Süreli Öğrenim ve Staj Vize, Singapur’a öğrenim ve staj amacı ile giden kişilerin alması gereken vize türüdür. Eğer 30 günden kısa kalacaksanız kısa süreli vize almanız yeterlidir. Ancak 30 günden uzun süre kalacaksanız D tipi uzun süreli vize almanız gerekmektedir.

Singapur Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferansa Katılım Vizesi

Singapur Kültürel, Sportif Faaliyet ve Konferansa Katılım Vizesi, Singapur’da konferanslara ve sportif faaliyetlere katılmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Ziyaret süreniz 30 günü geçmemelidir.

Singapur D Tipi (Uzun Süreli) Vize

Singapur D Tipi (Uzun Süreli) Vize, Singapur ziyareti 30 günden uzun sürecek olan kişilerin alması gereken vize türüdür. Gerekli belgelerinizi hazırladıktan sonra belgelerinizi eksiksiz bir şekilde Singapur konsolosluklarına iletmeniz gereklidir.

Singapur Transit Vizesi

Singapur Transit Vizesi, Singapur üzerinden başka bir ülkeye geçmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Transit vize ile havaalanındaki bölgeyi terk etmemek koşuluyla uçuşunuzu bekleyebilirsiniz.

Singapur Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Singapur vizesi alabilmek için belirli konsolosluklara başvurmanız gerekmektedir. İlk kez vize alacak kişiler başvuruları nereye yapması gerektiğini bilmemektedir. Peki, Singapur başvuru merkezi nerededir?

Ülkemizde iki Singapur Büyükelçiliği bulunmaktadır. Bu büyükelçilikler ise şunlardır:

 • İstanbul Singapur Büyükelçiliği
 • Ankara Singapur Büyükelçiliği

Konsolosluğa gitmeden önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Singapur Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri  Konsolosluklar randevusuz olarak işlemlerinizi başlatmayacaktır.