1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Sığacık Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama

Sığacık Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama
Sığacık Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama
0

Sığacık Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama Ege Bölgesi’nin bu sakin mi sakin şirin kasabasını ziyaret etmediyseniz kendinize harika bir rota oluşturabilirsiniz.

SIĞACIK GEZİLECEK YERLER

Sığacık Kasabası’nın en güzel ve görülmesi gereken yerlerinden biri kalesi, Kanuni Sultan Süleyman‘ın Rodos Seferi için hazırlandığı zamanlarda bu kaleyi yaptırmış. Kale içinde 500 yıldır hayatlar yaşanmaya devam ediyor. Eski evler güzelliklerini ilk günkü gibi korurken, Arnavut kaldırımlı sokakların nostaljik esintisi ziyaretçilerine huzur veriyor.

Bu otantik beldedeki şirin avlusu olan evlerde yaşayan yerli halkı kıskanabilirsiniz. Çünkü minik bir Avrupa kasabası hissi uyandıran belde mükemmel.

SIĞACIK PAZAR PAZARI

Pazar günleri kurulan organik pazar pazarını mutlaka ziyaret edin. Sığacık Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama Yöredeki ev hanımları; baklavalar, börekler, organik reçeller, tazecik meyveler ve birbirinden güzel emek verilmiş el işi ürünler satıyor.

En güzel manzaraları çekmek için kalenin burçlarına çıkabilirsiniz. Sığacık’ın teknelerle dolu marinasını da gezmeyi ihmal etmeyin, yöre halkı balıkçılıkla uğraşıyor. Pier One isimli kafede denize karşı kahve molası verebilirsiniz.

Merkeze 5 kilometre uzaklıkta bulunan Şarap Tanrısı Dionysos tapınağını gidip görebilirsiniz. Denizi biraz serin olan Sığacık’ın denizi, yazın sıcak aylarında tazeleyen bir soğuk duş etkisi veriyor insana.

Sığacık Gezi Rehberi

Sığacık bahar ayları kasaba çevresindeki mandalina ağaçlarının kokusuyla sarmalanır. Yaz aylarında Sığacık’ a en yakın olan plajlara gidin; Akarca, Akkum, Gemisuyu, Mukka isimli plajların tamamı mavi bayraklı ve tertemiz. Sığacık’ın uzaklığı Seferihisar’ a 7 kilometre uzaklıkta kalıyor.

Beğenilerek izlenen duygusal film “Babam ve Oğlum” filmi Seferihisar ve Sığacık’ ta çekilmiş. İtalyanlar dünyanın en sakin bölgelerini “Cittaslow” ismiyle adlandırıyorlar ve bu kasabayı da Sakin kasaba anlamına gelen Cittaslow olarak seçmişler. Sığacık’ ta sokak girişinde yavaş kasaba olduğunu simgeleyen salyangoz figürünü görebilirsiniz.

SIĞACIK’TA NEREDE KALINIR?

Rose Pansiyon; Bu butik pansiyon 5 odaya sahip ve kale içinde yer alıyor. Arkada avlusu bulunuyor ve burada kahvaltı edilebiliyor. Rahat ve temiz odalarında TV ve internet var. Kahvaltı hariç kişi başı 70 lira iken kahvaltı dahil 85 lira.

Antik Otel; Sade döşenmiş odalar şık ve temiz. Bahçede taş avlu bulunuyor ve burada kahve keyfi yapabiliyorsunuz. TV ve internet odalarda mevcut. Kahvaltısında organik ev reçelleri sunan otelin kahvaltı dahil kişi başı fiyatı 95 lira.

Mavi Beyaz Pansiyon; 100 yıllık restore edilmiş binasıyla çok şirin bir pansiyon. Geniş güzel bir avlusu var. Ege havasını yansıtan odalarında internet bulunuyor. Kahvaltısız kişi başı 80 lira, kahvaltı dahil fiyat ise 100 lira.

La Casa Otel; Aile işletmesi olan otel tarihi binanın cumbalı pencereleri, yüksek tavanları ve şık dekore edilmiş odaları var. Sığacık Gezilecek Yerler Rehberi ve Konaklama Bütün odalarında TV ve internet bulunuyor. Kişi başı kahvaltı dahil hafta içi fiyat 95 lira, aynı şekilde hafta sonu ise 120 lira.