1. Anasayfa
  2. Gezi Rehberi

Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer

Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer
Türkiye'de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer
0

Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer Türkiye’de (Türkiye) sezon dışı bir macera mı planlıyorsunuz? Hepsi özel soğuk hava aktiviteleri ve büyülü karlı manzaraları ile kışın ziyaret edilebilecek 14 harika yer.

Kayak merkezlerinden ve kış sıcak balon gezilerinden açık hava kaplıcalarına dalmaya kadar, Türkiye’de kışın yapılacak çok şey var.

Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer

Yerel halkla birlikte İstanbul sokaklarında dolaşın, içlerinizi ısıtan bir hamam tedavisinin keyfini çıkarın, yamaçlara çıkın ya da kalabalık olmayan çok uzaklardaki arkeolojik alanları keşfedin. Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer Sezon dışı olabilir, ancak Türkiye’nin sahil kasabaları ışıltısını asla kaybetmezken, ülkenin doğa harikaları yeni bir tür ışıltı kazanır: Tüm donmuş göller, buz tepeli dağlar ve karla kaplı mağaralar. Türkiye’de kış, özel bir zevktir ve yakında unutamayacağınız bir şeydir. İşte ziyaret edilecek en iyi 14 kış onaylı yer.

İSTANBUL

Türkiye’nin en büyük şehri, nihai kış şehir tatili destinasyonudur. Hava soğuk olduğunda ve sokaklarda çok az insan olduğunda, İstanbul’un yıl boyunca devam eden cazibe merkezleri ve özel deneyimler hazinesi kendini gösterir. Yaz aylarında kalabalık olan bu sonsuz güzel şehirde popüler yerler kışın oldukça boş olacaktır – bundan yararlanın.

İstanbul, büyüleyici müzelerden sakin bahçelere ve hareketli çarşılara kadar bir dizi ziyaret edilecek yer sunmaktadır. Türk lezzetlerini tadabileceğiniz çok sayıda muhteşem restoran ve kafe var. Her sabah, UNESCO listesindeki bir mutfak geleneği olan dumanı tüten bir fincan Türk kahvesi ile yerel halkın yaptığı gibi başlayın.

İstanbul’un kaleleri ve sarnıçları, şehrin tarihini ve karmaşık mirasını yeniden anlatır. Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer İstanbul’da ziyaret etmeniz gereken yerler arasında tarihi camileri, Ayasofya, Ortaköy Camii ve Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Taksim, Yerebatan Sarnıcı, Galata Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi ve tabii ki Kapalı Çarşı ve Sultanahmet Camii sayılabilir. Mısır Çarşısı.

Geziyle geçen büyük bir günün sonunda, dünyaca ünlü Türk hamamlarına bir gezi ile rahatlayın ve ısın.

istanbul
istanbul

KAPADOKYA

Bu güzel manzaraları, mükemmel tarihi ve yapılacaklar listesine layık sıcak hava balonu gezileri sayesinde Kapadokya, kış ayları boyunca Türkiye’nin en gözde cazibe merkezlerinden biri olmaya devam ediyor. Kapadokya’yı kışın ziyaretçiler, kalabalığın bölgeye akın ettiği ve sıcaklıkların tavan yaptığı yaz aylarından daha keyifli bulabilir. Kapadokya’da genellikle Kasım ayının sonundan Mart ayının başlarına kadar atmosfere katkıda bulunan çok fazla kar vardır.

Kapadokya’nın yüzyıllarca sürmüş olan volkanik patlamalardan oluşan büyüleyici manzaralar asla unutulmaz. Yılın hangi zamanında olursanız olun, bu engebeli ama yine de sakin zemin olağanüstü. Maceracı bir ruha sahip olanlar, Kapadokya’nın bu kuru ikliminde yürüyüşleri elverişli bulacaklardır.

Kapadokya’yı ziyaret ettiğinizde kalınacak yer mağara otelleridir. Kapadokyalılar binlerce yıl önce yeraltı şehirlerini inşa ettiler ve şimdi manzara içinde çok çeşitli romantik ve rahat oteller var. Kapadokya mutfağı, özellikle çömlek kebapları kış için mükemmeldir.

KAPADOKYA
KAPADOKYA

 PAMUKKALE

Ziyaret edilecek bir başka Türk kış mücevheri, ‘Pamuk Kalesi’ olan Pamukkale’dir. Yıl boyunca popüler bir destinasyon olan burası, doğayı en iyi şekilde deneyimleyebileceğiniz yerdir.

İlk olarak MÖ 2. yüzyılda Romalılar tarafından bir kaplıca tesisi olarak kullanılan Pamukkale’nin doğal olarak sıcak suyu, üşüyen ayaklar için mükemmel bir merhemdir. Yığılmış traverten teraslardan taşan termal sular mineraller açısından zengindir ve şelaleden aşağıya doğru güzel şekiller ve desenler oluşturur.

Pamukkale kışın oldukça soğuk olma eğiliminde olsa da, Hierapolis’teki Greko-Romen kalıntıları ve Kleopatra’nın Havuzu da dahil olmak üzere yapılacak çok sayıda aktivite ve görülecek şey var.

 PAMUKKALE
PAMUKKALE

BOLU

İstanbul ile Ankara’nın tam ortasında yer alan Bolu İli denilince pek çok kişinin aklına gelen ilk şey, oldukça küçük köyleri ve yerel Osmanlı mimarisidir. Türkiye’de Kışın Görülmesi Gereken 4 Mükemmel Yer Ancak bu bölge aynı zamanda değişen mevsimlerle birlikte dönüşen muhteşem bir doğaya da sahip.

Türkiye’nin başkentine kısa bir sürüş mesafesindeki Bolu, yaz biter bitmez hafta sonu kaçamakları için favori bir destinasyon haline geliyor. Sonbaharda şehir kehribar ve pas denizinde yüzüyor ve kış geldiğinde bir kar örtüsüyle kaplanıyor.

Yedigöller Milli Parkı’ndaki büyüleyici tatlı su gölü Abant Gölü çevresinde, doğanın parlak renklerini takdir edebilirsiniz. Dinlenebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz onlarca küçük dağ evi var.

BOLU
BOLU